[VIDEO] US Open: Rafael Nadal treći put u karijeri osvojio naslov!

31-godišnji Španjolac Rafael Nadal po treći put u karijeri osvojio je naslov pobjednika posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena. U velikom finalu u New Yorku sa 6:3, 6:3 i 6:4 pobijedio je 28. nositelja Južnoafrikanca Kevina Andersona.

Prvi tenisač svijeta, ujedno i prvi nositelj, nije imao problema ni u jednom trenutku meča. Već pri rezultatu 1:1 čak sedam puta vidjeli smo deuce, no 32. tenisač svijeta othrvao se naletu Španjolca. Ipak, Rafa je uspio dva puta oduzeti servis protivniku i osvojiti prvi set nakon točno sat vremena igre.

I u drugom setu Nadal je također dominirao, a presudni trenutak dogodio se pri njegovom vodstvu od 3:2, kada je napravio break i mirno priveo set kraju. Već na samom početku trećeg, ispostavilo se i odlučujućeg seta, ponovno je oduzeo servis Andersonu, koji se od toga nije oporavio i Nadal je za dva sata i 30 minuta igre došao do naslova.

Kada se pogleda statistika, primjećuje se da je tenisač iz Afrike bio bolji jedino u asevima (10-1) i winnerima (32-30), no u svim ostalim segmentima igre Španjolac je imao veliku prednost, što je u konačnici i presudilo.