[VIDEO] Utakmica karijere Ante Žižića, odlična večer Bogdanovića i Šarića

Ante Žižić iskoristio je izostanke Lovea i Thompsona, te pokazao da se može nositi sa ostalim nba centrima.

Odigrano je na nba parketima sinoć devet utakmica, a od četiri hrvatska košarkaša što su nastupili trojica su ostvarili pobjede sa svojim momčadima.

Clevland Cavaliersi su izgubili u Staples Centru kod Lakersa 127:113, a najbolju utakmicu dosadašnje nba karijere odigrao je Ante Žižić. Ante je dobio 19 minuta na parketu, a za to vrijeme je zabio čak 15 koševa, uhvatio 7 skokova i skupio dvije blokade. Sa druge strane Ivica Zubac nije dobio pravu priliku, samo pet minuta na parketu nije mu bilo dovoljno da se upiše u strijelce, tek za jedan skok i dvije ukradene lopte. Sjajan je bio Julius Randle sa 36 koševa, 22 je dodao Brook Lopez, a po 20 Caldwell-Pope i Isaiah Thomas. LeBron James je za Cavalierse ubacio 24.

Toronto je nastavio pohod na prvo mjesto na istoku, ovog puta u Madison Square Gardenu su došli do pobjede od 26 razlike, a predvodio ih je Valanciunas sa 17 poena. Knicksi su i dalje bez Porzingisa slabašni, a Tim Hardaway Jr. sa 25 koševa je bio najbolji pojedinac susreta. Atlanta je nastavila nizati poraze, unatoč sjajnoj večeri Taureana Princea sa 38 koševa, ostali ga nisu pratili, pa su Bullsi odnijeli pobjedu. Zach LaVine sa 21 i Lauri Markkanen sa 19 vodili su ih do pobjede.

Minnesota je stigla do važne pobjede protiv Golden Statea i to bez Butlera, dok je Derrick Rose debitirao sa šest minuta. Karl Anthony Towns ugradio je 31 koš i 16 skokova u pobjedu, a s druge strane bio je još bolji Kevin Durant sa 36 koševa i 12 skokova. Utah je u izravnom dvoboju za doigravanje dobila Pelicanse u gostima 116:99, a sjajni Ricky Rubio postigao je 30 koševa, 10 skokova i 7 asistencija. Kod domaćih standardno Anthony Davis najbolji sa sinoć skromnih 25 koševa.

Indiana Pacersi slavili su 99:97 pobjedu u Bostonu na teškom gostovanju, a odličan je bio naš Bojan Bogdanović. Bojan je za 28 minuta ubacio 14 koševa, tricu je gađao 4 od 5, skupio je po tri skoka i asistencije, a upisao je i jednu blokadu. U svoja prepoznatljiva izdanja ove sezone vratio se Victor Oladipo, te tako sa 27 poena prebrodio mini krizu u kojoj se našao. Kod Bostona Marcus Smart sa 20 i Jayson Tatum sa 19 koševa bili su najefikasniji.

Denver je upisao važnu pobjedu nad slabašnim Kingsima i trenutno su na posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje, ali na zapadu je velika gužva gdje je čak sedam momčadi u razmaku od dvije pobjede, za dvije neće biti mjesta u playoffu. Nikola Jokić je upisao triple-double sa 20 koševa, 11 skokova i 10 asistencija, kod Kingsa Buddy Hield zabio je 18. Houston i dalje pobjeđuje sve redom i to bez Hardena, Dallas je ovog puta pao sa 23 razlike. Chris Paul upisao je 24 koša i 12 asista, a Eric Gordon ubacio je 26 koševa.

Sixersi su slavili u Brooklynu, a naš Dario Šarić nastavio je pružati odlične partije. U 36 pobjedi Phile ove sezone ugradio je 18 koševa, šest skokova, tri asistencije, ukradenu loptu i dvije blokade, sve to za samo 24 minute. Joel Embiid je bio najefikasniji sa 21 košem, a Robert Covington postigao je 19. U redovima Netsa uvjeljivo bolji od ostalih bio je DAngelo Russell sa 26 ubačenih koševa.

Dallas – Houston 82:105

Boston – Indiana 97:99

Brooklyn – Philadelphia 97:120

LA Lakers – Cleveland 127:113

Denver – Sacramento 130:104

New Orleans – Utah 99:116

Minnesota – Golden State 109:103

Atlanta – Chicago 122:129