[VIDEO] Velika borba Hrvata u Poljskoj

Zakuhalo se prvenstvo u Poljskoj.

Nenad Bjelica/Foto: Gettyimages

Bliži nam se kraj svih europskih liga, pa tako i u Poljskoj gdje glavnu riječ vode hrvatski treneri i igrači. Ovaj vikend su sva tri vodeća kluba upisala poraze pa na tablici još uvijek vodi Bjeličin Lech s bodom prednosti pred Legijom i Jagiellonijom.

Lech Poznan je u petak ugostio Koronu te neočekivano izgubio bodove na domaćem terenu. Švicarac u redovina Lecha Jevtić u prvom dijelu promašio je kazneni udarac, a skupo promašena prilika stigla je na naplatu samo tri minute kasnije kada za minimalno pobjedu gostiju pogađa Sanel Kapidžić. Mario Šitum nije bio u sastavu domaćina.

Neočekivani poraz Lecha nije iskoristila Legia. Jučer su ugostili Zaglebie te su također kao i Lech upisali neočekivani poraz na domaćem terenu. Gol odluke pao je u 64. minuti kada za pobjedu gostiju pogađa Filip Starzynski.

Kiks vodećih momčadi nije iskoristila Jagilleona koja je u posljednjih pet utakmica upisala četiri poraza. Hrvatski predstavnik u njihovim redovima Ivan Runje u novom porazu odigrao je 90. minuta.

Treba napomenuti, kako je i u Belgijskoj ligi napeta situacija. Brugge Ivana Leke još uvijek je vodeći, a danas igraju derbi kod Anderlechta. Jučer su snage odmjerili Standard i Gent, a Čopov Standard bio je bolji sa 1:0. Duje Čop zamijenjen je u 90. minuti, dok je Lovre Kalinić u redovima Genta čuvao vrata cijeli susret. Franko Andrijašević nije ulazio u igru.