[VIDEO] Vlašićev gol nedovoljan za izbjegavanje poraza

Vlašić je zabio tri gola u ovogodišnjoj Ligi prvaka.

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Vlašić još je jednom izmamio osmijeh na lice navijačima moskovskog CSKA, no samo za kratko jer je njegova momčad poražena u petom kolu Lige prvaka i na rubu je ispadanja iz europskih natjecanja.

Već u 10. minuti Milan Petrzela skrivio je kazneni udarac, Nikola je iako jedan od mlađih na terenu preuzeo odgovornost i hladnokrvno zakucao loptu u mrežu. Bio je to treći gol Vlašića u Ligi prvaka.

Ipak Plzena bi poraz ili remi 1:1 zabetonirao na posljednjem mjestu pa je bacio sve karte u napad. Već u 44. minuti imali su i oni jedanaesterac, ali Roman Prochazka nije uspio nadmudriti Igora Akinfeeva. Iskupio se Prochazka već nakon 11 minuta igre u nastavku i izjednačio rezultat, a pogodak vrijedan velika tri boda postigao je Lukas Hejda devet minuta prije kraja. Kristijan Bistrović igrao je svih 90 minuta za Moskovljane.

Nakon pet kola CSKA i Plzen imaju po četiri boda, ali Česi imaju bolji međusobni omjer s obzirom da je prvi susret završio 2:2. CSKA u posljednjem kolu igra u Madridu protiv Reala i teško je očekivati da mogu napraviti čudo.

U drugom ranije odigranom susretu, Ajax je slavio u Ateni na gostovanju kod AEK-a 2:0. Marko Livaja vratio se nakon četiri utakmice suspenzije i ponovo pocrvenio. Najprije je u 53. minuti dobio žuti karton, a onda je u 68. minuti igrao rukom i skrivio jedanaesterac te upario žute kartone. Dušan Tadić zabio je iz kaznenog udarca, a isti igrač potvrdio je pobjedu Kopljanika četiri minute kasnije. Ajax je ovom pobjedom prošaomeđu 16 najboljih, a AEK se oprašta od Europe.