Ante Rebić postigao je fantastičan pogodak u pobjedi Fiorentine nad Frosinoneom...

Uvjerljivom pobjedom protiv Frosinonea nogometaši Fiorentine, barem nakratko, preuzeli su vrh najbolje talijanske nogometne lige. Viole su pred svojima navijačima slavili s 4:1, a svoj je obol dao i hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Vodili su domaći već poslije pola sata igre s 3:0, a bravu je otključao upravo negdašnji igrač Splita u 24. minuti. Rebić je s desne strane pokušao ubaciti u kazneni prostor Frosinonea, no njegov je pokušaj odsjeo – u suprotnim rašljama. Fantastičnom otvarajućem zgoditku mogao je dodati i još jedan, no koju minutu kasnije zaustavila ga je vratnica.

Gonzalo Rodriguez u 29. minuti povećao je prednost na 2:0, petom skrenuvši loptu u mrežu poslije slobodnog udarca, da bi Babacar dvije minute kasnije bio precizan iz jedanaesterca nakon prekršaja Diakitea. Konačnih 4:0 na poluvremenu postavio je pak Mario Suarez.

Nešto slabiju igru prezentirala je momčad iz Firence poslije predaha, a utješni pogodak djelo je Alessandra Frare u 87. minuti. Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta, kao i Milan Badelj, dok je Nikola Kalinić ovoga puta ostao na klupi za pričuve. Fiorentina je u 11 kola prikupila 24 boda, isto kao i drugoplasirani Inter, dok je Frosinone trenutačno 17. momčad Serie A.