[VIDEO] Wimbledon: Anderson nakon skoro sedam sati igre izbacio Isnera i izborio finale!

Nevjerojatan meč gledali smo u polufinalu.

Prvi finalist trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona, Južnoafriaknac je Kevin Anderson, koji je nakon šest sati i 41 minute igre sa 7:6, 6:7, 6:7, 6:4 i 26:24 pobijedio devetog nositelja i desetog tenisača svijeta, Amerikanca Johna Isnera.

U prva dva seta nismo vidjeli oduzimanja servisa pa je tie-break oba puta odlučivao o osvajaču seta. Prvi set rezultatom 8-6 otišao je na stranu Andersona, da bi idući sa 7-5 dobio Isner. Isner je uspio nadoknaditi zaostatak od 5:3 u trećem setu te rezultatom 11-9 u trinaestoj igri preokrenuti rezultat, da bi iskorištenom četvrtom set loptom u četvrtom setu Kevin uspio izjednačiti na 2-2.

I tada je krenuo odlučujući, peti set, koji je trajao čak dva sata i 55 minuta. Nijedan tenisač nije se htio predati, a prema pravilima Grand Slam turnira, u petom setu se mora igrati na dva razlike. Konačno, pri rezultatu 24:24 osmi tenisač svijeta i osmi nositelj uspio je napraviti break te ga prvom meč loptom potvrditi i izboriti finale.