[VIDEO] Wimbledon: Novak Đoković nakon drame i više od pet sati igre izbacio Nadala za finale!

Nole je izborio veliko finale.

Novak Đoković sinoć je imao prednost od 2-1 u setovima protiv Rafaela Nadala u polufinalnom susretu trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona. Zbog mraka meč je odgođen za danas, a upravo je završio. U konačnici, rezultatom 6:4, 3:6, 7:6, 3:6 i 10:8 bolji je bio Đoković te nakon pet sati i 21 minute izborio veliko finale protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona.

U prvom setu jedan oduzeti servis pri rezultatu 3:3 bio je dovoljan za Srbijanca da osvoji prvi set. Međutim, Rafa je uzvratio na sličan način i pri vodstvu od 3:2 došao do breaka te mirno priveo set kraju za izjednačenje.

Pravu dramu ponudio nam je treći set. Nismo vidjeli nijednu break priliku pa je trinaesta igra odlučivala o pobjedniku seta. Prvi tenisač svijeta izluđivao je Noleta kratkim loptama, točnije njih četiri te došao do tri set lopte. No, svaku je prokockao, a kad je Nole došao do svoje prve set lopte na svoj servis (i druge u setu), objeručke ju je iskoristio i sa 7:6 osvojio treći set.

Nadal je današnji dio meča otvorio maestralno. S breakom je imao prednost od 3:0, a iako se Nole vratio te izjednačio na 3:3, Rafa je novim oduzetim servisom došao do osvajanja seta i izjednačenja na 2-2.

Pravu dramu gledali smo u petom, odlučujućem setu, koji je morao biti određen na dva razlike. Nismo vidjeli nijedno oduzimanje servisa, a Nole je propustio i meč loptu pri rezultatu 8:7. Ipak, vidjelo se da Španjolac ne može više držati tempo igre pa je Srbijanac došao do tri vezane meč lopte te iskoristio prvu za konačnih 10:8.