[VIDEO] WTA Rim: Sharapova izbacila šestu igračicu svijeta, Halep i Svitolina uvjerljive

Poznate su sve sudionice polufinala.

Četvrtfinalni susreti WTA turnira u Rimu su iza nas i saznali smo sve sudionice polufinala.

Elina Svitolina s dva puta po 6:4 izbacila je bivšu najbolju tenisačicu svijeta, Angelique Kerber. Njemica je imala prednost jednog breaka i rezultat 4:2 u prvom setu, no nakon toga s dva uzastopno oduzeta servisa Ukrajinka je prvo osvojila prvi set, a zatim u drugom nakon velike drame i dva izgubljena, ali i tri oduzeta servisa, upisala pobjedu.

Još jedna bivša najbolja tenisačica svijeta, Ruskinja Maria Sharapova, uspješno je preskočila prepreku zvanu Jelena Ostapenko. 40. tenisačica svijeta pobijedila je petu nositeljicu i šestu igračicu svijeta nakon preokreta sa 6:7, 6:4 i 7:5 i nakon ogromna tri sata i 13 minuta igre.

U prvom setu Latvijka je imala prednost od 3:0, no Maria se vratila u susret i odvela ga u tie-break. U njemu, ipak, Ostapenko rezultatom 8-6 dolazi do vodstva. Tada, međutim, MaSha ponovno pokazuje da se polako, ali sigurno, vraća tenisu kakvog smo od nje navikli gledati. U iduća dva seta po pet puta oduzela je servis protivnici i iskoristila treću meč loptu za veliko slavlje.

Vjerojatno i najveću senzaciju ovogodišnjeg turnira napravila je Estonka Anett Kontaveit pobijedivši drugu tenisačicu svijeta, Dankinju Caroline Wozniacki sa 6:3 i 6:1. Nakon turbulentnog prvog seta u kojem smo vidjeli čak šest oduzetih servisa, Dankinja se posve raspala u nastavku i s uvjerljivih 6:1 ispala iz natjecanja.

U posljednjem susretu četvrtfinala prva tenisačica svijeta Simona Halep s uvjerljivih 6:3 i 6:2 te 75 minuta igre lakše od očekivanog pobijedila je sedmu igračicu WTA ljestvice, Španjolku Caroline Garciju. Bio je to prvi set prepun re-breakova, njih čak pet, a Rumunjka je iz njega izašla kao pobjednica iskoristivši drugu set loptu. Drugi set lišen je svake neizvjesnosti, nakon što je s tri breaka Halep mirno privela meč kraju.

Tako će u polufinalu igrati Svitolina i Kontaveit te, u finalu prije finala, Sharapova i Halep.