[VIDEO] WTA Tokyo: Jana Fett izbacila Slovakinju i izborila četvrtfinale

Naša mlada tenisačica Jana Fett uspjela se plasirati u četvrtfinale WTA turnira u Tokiju, nakon što je u susretu osmine finala s uvjerljivih 6:0 i 6:3 bila bolja od Slovakinje Jane Čepelove.

U prvom setu naša, inače 123. tenisačica svijeta, čak tri puta oduzimala je servis protivnici, a pri samom početku drugog seta ponovno je jednom napravila break. Ipak, slovačka tenisačica, 94. na svijetu, uspjela se vratiti pri rezultatu 3:2 i izjednačiti, no ponovno je izgubila servis pri rezultatu 4:3, što je Jana iskoristila i nakon 62 minute igre upisala pobjedu.

U meču je imala pet aseva, veći postotak prvog servisa (79% – 44%), kao i veći broj poena (67% – 33%).

Već ranije u prvom kolu 20-godišnjakinja je izbacila prvu nositeljicu, francuskinju Kristinu Mladenović, a u borbi za polufinale igrati će protiv Kineskinje Qiang Wang, 57. tenisačice svijeta, koja je sa 6:2 i 6:3 bila bolja od Japanke Kurumi Nare. Polufinale nekog turnira ujedno je Jani i najbolji rezultat ove godine, a njega je uspjela izboriti u siječnju na turniru u Hobartu.