[VIDEO] WTA Washington: Donna Vekić nakon preokreta u finalu poražena od Ruskinje

Svetlana je osvojila američki turnir.

Hrvatska tenisačica i 44. igračica svijeta, Osječanka Donna Vekić, poražena je u velikom finalu WTA turnira u američkom Washingtonu. Bolja od nje nakon preokreta bila je 128. igračica svijeta prema WTA ljestvici, Ruskinja Svetlana Kuznetsova, rezultatom 4:6, 7:6 i 6:2 nakon dva sata i 33 minute igre.

Naša tenisačica imala je ogromnu prednost od 4:1 u prvom setu, koju je umalo ispustila nakon što se Ruskinja približila na 5:4. Ipak, drugom iskorištenom set loptom sedma nositeljica osvojila je prvi set.

Sve je išlo po planu u drugom setu, a Donna je htjela iskoristiti najbolju moguću priliku i doći do pobjede. Pri vodstvu od 5:4 napala je servis protivnice i izborila dvije meč lopte. Međutim, Svetlana se u oba navrata uspjela othrvati pritisku te u konačnici izboriti trinaestu igru.

I u njoj je Donna imala dvije meč lopte, pri rezultatu 6-5 i 7-6, no nije ih iskoristila i Ruskinja je s ukupnih 9-7 osvojila tie-break i izborila treći set.

Mentalna snaga bila je na Svetlaninoj strani i to je bilo očito u odlučujućem setu. Osječanka se nije ni snašla, a već je gubila 5:0. Uspjela je vratiti jedan break zaostatka, no više od toga nije mogla te je 33-godišnja Kuznetsova osvojila svoj 17. WTA naslov u karijeri i drugi turnir u Washingtonu.