[VIDEO]1.HNL: Blitzkrig Rijeke za pobjedu u Zaprešiću

Gorgon je upisao dvije asistencije.

Rijeka je slavila na gostovanju u Zaprešiću kod Intera s visokih 3:0. Iako rezultat govori da su bijeli došli do glatke pobjede, dugo su igrači Igora Bišćana tražili put do mreže, a onda u samo osam minuta zabili tri gola.

NK Inter Zaprešić – HNK Rijeka 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Puljić 66′, 0:2 Lončar 69′, 0:3 Puljić 74′

NK Inter: Matković – Bosec, Tatomirović, Šimunec, Valentić – Muhar, Brezovec – Ayayi (od 86. Haramuštek), Rak (od 82. Ljubić), Serderov (od 73. Mišković) – Kaluđerović.

HNK Rijeka: Sluga – Kvržić, Župarić, Escoval, Mamić – Pavičić, Lončar – Acosty (od 84. Bušnja), Halilović (od 76. Murić), Vuk (od 62. Gorgon) – Puljić.

Susret je započeo prilikom domaće momčadi, ali udarac Boseca završio je u bloku Riječana. Sredinom prvog poluvremena, Zoran Kvržić je glavom pucao preko gola, a nekoliko minuta kasnije, Muhar je bio neprecizan također glavom za žute pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Najava pogodaka došla je u 56. minuti kada je Jakov Puljić pogodio gredu iz slobodnog udarca. Upravo je Puljić bio strijelac za 1:0. Kvržić je prizemno izveo korner, Puljića nitko nije pratio, pa je rutinski pospremio loptu s desetak metara u mrežu.

Samo tri minute kasnije, Rijeka je udvostručila vodstvo. Oduzeli su Riječani loptu na polovici Intera, a Alexander Gorgon je lijepo odložio za Stjepana Lončara koji plasira loptu u donji desni kut.

Točku na i postavio je Puljić svojim drugim pogotkom, nakon krasne asistencije Gorgona, Puljić je imao najlakši, ali najslađi posao proslijediti loptu u gol.