[VIDEO]1.HNL: Rijeka u golijadi slavila kod fenjeraša

Kvržić je upisao dvije asistencije.

Nakon remija na Rujevici protiv Hajduka, nogometaši Rijeke vratili su se pobjedama i u golijadi slavili na gostovanju kod Rudeša 4:2. Riječani su preskočili Osijek na drugom mjestu i čekaju nedjeljnji derbi na Maksimiru kako bi zadržali poziciju.

Rudeš – Rijeka 2:4 (1:2)

strijelci: 1:0 Vuco 15′ (11m), 1:1 Gorgon 41′ (11m), 1:2 Acosty 43′, 1:3 Gorgon 60′, 1:4 Puljić 78′, 2:4 Juranović 81′

Rudeš: Banić, Barić, Vuco, Smoljo, Rožman, Erick (od 69.Jukić), Pasariček (od 61.Kovačević), Juranović, Štrkalj, Halilović, Božić (od 69.Mrkonjić)

Rijeka: Sluga, Mamić, Escoval (od 46.Velkovski), Župarić, Kvržić, Lončar, Pavičić, Gorgon (od 83.Lepinjica), Acosty, Murić (od 77.Halilović), Puljić

Fenjeraš je šokirao Rijeku u 15. minuti kada je Štrkalj povlačen od strane Lončara nakon kornera, a sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan Vilibald Vuco. Rijeka je izjednačila također iz kaznenog udarca kojemu je prethodilo saplitanje Halilovića koji je podmetnuo nogu Pavičiću u trenutku udarca. Precizan je bio kapetan Alexander Gorgon. Dvije minute kasnije Maxwell Acosty je najviši nakon centaršuta Kvržića i glavom loptu posprema u mrežu.

U 60. minuti Gorgon bježi obrani domaćih, vratar Banić nepotrebno istrčava, a Austrijanac šalje loptu u praznu mrežu. Potvrdu pobjede donio je 10ak minuta prije kraja Jakov Puljić iz blizine na još jednu asistenciju Kvržića. Ipak Rudeš je postigao još jedan pogodak, na odbijancu je bio najbrži Dragan Juranović i zabio prvoligaški prvijenac.