[VIDEO]2.HNL: Gorica si slavljem u derbiju širom otvorila vrata prve lige

Pet zanimljivih susreta završeno je bez podjele bodova.

Odigrano je pet utakmica 29. kola Druge hrvatske nogometne lige, a fantastičnom derbiju u Velikoj Gorici pozavidjeli bi i mnogi prvoligaši.

Gorica – Varaždin 4:2

Gorica je pred 800 gledatelja slavila u derbiju prvenstva i odškrinula si vrata prve lige. Poveli su domaći preko Dinka Matoševića u 36. minuti, a samo pet minuta kasnije poravnao je Matej Senić. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Matošević je još jednom matirao Nevistića i Gorica je otišla na predah sa vodstvom 2:1. Već u 53. minuti Mario Marina povećao je vodstvo domaćih, da bi najbolji strijelac Varaždinaca Domagoj Drožđek u 76. minuti bio precizan sa bijele točke za 3:2. Ipak pobjedu Gorice potvrdio je Stelian Astafei u sudačkoj nadoknadi za konačnih 4:2.

Dugopolje – Sesvete 0:1

Dugopolje je domaćim porazom definitivno otpalo iz utrke za prvoligaškim društvom, dok je Sesvetama pobjeda u tom kontekstu nebitna jer su povukli zahtjev za prvoligašku licencu. Jedini gol postigao je Ivan Mamut u 18. minuti susreta.

Lučko – Novigrad 1:0

Derbi začelja pripao je domaćoj momčadi, a pobjednički gol postigao je Deni Simeunović utrećoj minuti sudačke nadoknade. Lučkom je ovo bila iznimno značajna pobjeda s obzirom da su Novigradu pobjegli na šest bodova prednosti.

Solin – Kustošija 2:4

Golijadu su mogli vidjeti i gledatelji na stadionu Kraj Jadra, ali zasigurno nisu zadovoljni otišli kućama. Kristijan Lovrić zabio je za vodstvo Kustošije, a Antonio Pavlinović izjednačio je rezultat. Mato Stanić je ponovo doveo goste u vodstvo, a u nastavku su Marko Bjelanović i Ivan Al Tharwan potvrdili pobjedu. Marko Farić zabio je još jedan počasni pogodak za Solin.

Šibenik – Hrvatski Dragovoljac 2:1

Hrvatski Dragovoljac je na Šubićevcu imao na dlanu bodove koji bi mu mogli osigurati ostanak u ligi, ali su uspjeli prosuti to i izgubiti već dobivenu utakmicu. Na otvaranju drugog dijela Anel Topuzović doveo je Crne do prednosti koja je trajala do posljednjih minuta susreta. Davor Kukec u 90. minuti zabio je za izjednačenje, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio je još jednom za potpuni preokret.