[VIDEO] Ante Vukušić potpisao za poljskog drugoligaša

Vukušić je upisao i jedan nastup za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, bilo je to na Poljudu 2012. godine u 4:2 porazu u prijateljskom susretu od Švicarske.

Sinjski dijamant kako mu je tepao legendarni Drago Ćosić kada je sada već daleke 2010. godine Ante Vukušić pobjegao obrani Anderlechta i matirao vratara Silvija Protoa u 95. minuti za veliku pobjedu Hajduka u Europskoj ligi potpisao je ugovor sa poljskim drugoligašem Olimpią Grudziądz.

Vukušiću su se nakon već opisanog gola i odlične sezone u Hajduku predviđali klubovi petice i velika nogometna karijera, ali ipak kako vrijeme odmiče sve je dalje od toga. Ante je nakon igranja u matičnom Junaku iz rodnog Sinja prešao u splitske Bile gdje je kao junior bio najbolji strijelac prvenstva Hrvatske. Za seniore je debitirao u proljeće 2009. godine protiv Croatije iz Sesveta.

Za Hajduk je Vukušić odigrao 109 utakmica i postigao 49 pogodaka, a 2012. godine prešao je za 3,7 milijuna eura u Pescaru gdje se nije baš najbolje snašao, a u potrazi za većom minutažom poslan je i na posudbe u Laussane i Beveren, no ni to nije urodilo plodom. U listopadu 2015. godine Pescara je raskinula ugovor sa Antom, a on je angažman i novu nadu pronašao u njemačkom Greuther Furthu. Nakon godinu dana i samo dva pogotka u 21 nastupu raskinuo je i tamo ugovor, te završio u ruskom Tosnu. Ante u Tosnu nije upisao nijedan nastup, te će priliku za novi početak imati u Poljskoj.

Olimpia Grudziądz nalazi se na 15. mjestu druge poljske lige i u teškoj su borbi za ostanak, a od Sinjskog dijamanta očekuju da ih svojim pogocima pogura prema sigurnijoj zoni.