[VIDEO] Ante Žižić krenuo u petorci i odigrao sjajnu utakmicu u pobjedi Clevelanda

Žižić je iskoristio ozljede Kevina Lovea, Tristana Thompsona i Larry Nance Jr.-a.

11 utakmica odigrano je sinoć na NBA parketima, a tri naša igrača nastupili su za svoje momčadi.

Cleveland Cavaliersi došli su do važne pobjede u Chicagu, a veliki broj izostanaka u momčadi iskoristio je Ante Žižić. Žižić je i dvije večeri prije najavljen u startnu petorku, međutim dobio je samo šest minuta u porazu kod Portlanda. Ovog puta Ante je dobio priliku od prve minute i na sjajan način je iskoristio. Za 20 minuta provedenih u igri zabio je 14 koševa uz šut 7/9, uhvatio je šest skokova i jednu blokadu, a izgubio je i dvije lopte. Ponovo je prvo ime bio LeBron James sa 33 koša, 13 skokova i 12 asistencija. Ipak koš više od kralja zabio je Chicagov Denzel Valentine.

Indiana je u dvoboju za treće mjesto na istoku izgubila u Washingtonu 109:102. a čak je pet igrača domaćih upisalo dvoznamenkasti broj koševa, najviše Bradley Beal sa 19 i Marcin Gortat sa 18. Lance Stephenson sa klupe je predvodio Pacerse i zabio 25 koševa, dok je Victor Oladipo zabio 18. Bojan Bogdanović malo se podiže nakon šuterske krize, za 27 minuta na parketu je zabio 11 koševa, trica 3/3, uhvatio je dva skoka i upisao asistenciju, a imao je četiri izgubljene lopte.

Phoenix je upisao novi poraz, ovog puta od Golden Statea kojima su nedostajali Durant, Curry i Thompson, međutim i ovako su bili prejaki za Sunse. Izostanak navedene trojke iskoristio je Quinn Cook zabivši 28 poena, Draymond Green dodao je 25, a Nick Young 20. U domaćim redovima je nedostajao prvi strijelac Devin Booker, a nadoknadio ga je Josh Jackson sa 36 koševa. Dragan Bender je igrao 35 minuta i za to vrijeme zabio šest koševa, uz šest skokova, dvije asistencije, blokadu i četiri izgubljene lopte.

Milwaukee – Atlanta 122:117

Washington – Indiana 109:102

New Orleans – Houston 101:107

Brooklyn – Dallas 114:106

NY Knicks – Charlotte 124:101

Chicago – Cleveland 109:114

Memphis – Denver 101:94

San Antonio – Minnesota 117:101