[VIDEO]Asian Cup: Japanci se namučili s Turkmenistanom

Hajdukovac Bassel Jradi nastupio je za Libanon.

Zanimljiv dan na Azijskom kupu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima završen je bez iznenađenja i podjele bodova. Odigrani su posljednji susreti prvog kola skupina E i F, a počevši s današnjim danom dobit ćemo prve sudionike osmine finala.

Japan – Turkmenistan 3:2 (0:1)

Samuraji su teže od očekivanog dobili Turkmenistan u utakmici s pet pogodaka. Turkmenistan je poveo u 26. minuti golom Arslanmyrata Amanova i s minimalnim vodstvom otišao na predah. U samo četiri minute Yuya Osako je preokrenuo rezultat, a potom je Ritsu Doan u 71. minuti povećao vodstvo na 3:1. 11 minuta prije kraja susreta Ahmet Atayev je zabio iz kaznenog udarca za 3:2 i navijačima Japana priredio nervozu i strepnju do kraja utakmice.

Uzbekistan – Oman 2:1 (1:0)

Uzbekistan je opravdao ulogu favorita. Odil Akhmedov zabija u 34. minuti, a izjednačenje Omanu donosi Mohsin Al Ghasani u 72. minuti, samo pet minuta nakon ulaska u igru. Da osim Veerbeka odličan nos sa zamjenu ima i Hector Couper pokazao je Uzbekistanov izbornik u 83. minuti ubacivši Eldora Shomurodova, a ovaj dvije minute kasnije pogađa sa pobjedu svoje momčadi.

Katar – Libanon 2:0 (0:0)

Posljednji susret dana igrali su domaćin sljedećeg Svjetskog prvenstva i Libanon u čijim redovima je svih 90 minuta odradio Hajdukovac Bassel Jradi. Nakon poluvremena u kojem je Libanonu poništen gol, Katar je poveo u 65. minuti golom Bassama Hishama iz sjajno izvedenog slobodnog udarca, a konačni rezultat postavio je Almoez Abdulla u 79. minuti susreta.