[VIDEO]Asian Cup: Jordan prvi osigurao prolazak

U nijednoj utakmici obje ekipe nisu uspjele zabiti gol.

Odigrane su prve tri utakmice drugog kola Azijskog kupa, a dobili smo i prvu reprezentaciju koja je osigurala prolaz u knockout fazu.

Bahrein – Tajland 0:1 (0:0)

Tajland je nakon šoka i neočekivanog poraza u prvom kolu od Indije otpustio trenera Milana Rajevac, a momčad je protiv Bahreina vodio Yodyardthai. Šok terapija čelnika saveza je upalila i Tajland je upisao minimalnu pobjedu golom Chanathipa Songkresina u 58. minuti.

Indija – UAE 0:2 (0:1)

Obje momčadi su u prvom kolu iznenadile, Indija pozitivno, a domaćin negativno. Ipak stvari su sjele na svoje mjesto i UAE je skočio na prvo mjesto nakon dva kola. Khalfan Mubarak razveselio je domaće navijače golom u 41. minuti, a pobjedu je potvrdio Mabkhout Ali Ahmed dvije minute prije kraja.

Jordan – Sirija 2:0 (2:0)

Sirijci su nakon sjajnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pomalo razočarali na Azijskom kupu, dok je Jordan osigurao prolazak upisavši drugu pobjedu. Mousa Suleiman Al-Tamari zabio je za 1:0 u 26. minuti, a dvije minute prije odlaska na odmor prednost je povećao Tareq Khattab. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Sirija sada u bezizlaznoj situaciji s obzirom na samo jedan bod, a u posljednjem kolu igraju protiv Australije.