[VIDEO]Debakl favorita na otvaranju 4. kola Lige prvaka, velika pobjeda Ivana Leke

Nažalost nitko od pet naših nogometaša nije zaigrao u prve dvije utakmice.

Četvrto kolo Lige prvaka otvoreno je sa dva velika iznenađenja koja su priredili Crvena zvezda i Club Brugge kojeg s klupe vodi nas Ivan Leko.

Crvena zvezda – Liverpool 2:0 (2:0)

strijelci: 1:0 Pavkov (22′), 2:0 Pavkov (29′)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (od 59. Gobeljić), Savić, Degenek, Rodić, Krstičić (od 73. Jovičić), Jovančić, Srnić, Marin (od 64. Čaušić), Ben, Pavkov.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold (od 46. Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Wijnaldum, Lallana (od 79. Origi), Salah, Sturridge (od 46. Firmino), Mane.

Zvezda je na prepunom stadionu Rajka Mitića iznenadila i šokirala Liverpool. Jurgen Klopp ostavio je na otoku Xerdana Shaqirija, a među kandidatima za utakmicu nije bio ni naš Dejan Lovren. Junak susreta svakako je dvostruki strijelac Milan Pavkov koji je najprije u 22. minuti najviše skočio i savladao Alissona nakon ubačaja iz kuta Marka Marina, a potom je sedam minuta kasnije prošao kroz sredinu Liverpoolove obrane i sa 20ak metara poslao snažan udarac pod gredu.

Monaco – Club Brugge 0:4 (0:3)

strijelci: 0:1 Vanaken (12′), 0:2 Vanaken (p)(17′), 0:3 Wesley (24′), 0:4 Vormer (85′)

Monaco: Benaglio, Sidibe, Glik (od 76. Toure), Jemerson, Barreca, Tielemans, Chadli, Ait Bennaser (od 68. Massengo), Falcao (od 61. Gouano), Sylla, Diop.

Club Brugge: Horvath, Poulain, Mechele, Denswil, Lourenco (od 77. Vlietinck), Vormer, Nakamba, Rits, Diatta (od 6. Cools), Vanaken, Wesley (od 72. Rezaei).

Monaco je teško nastradao od Club Bruggea na svome Stade Louise II i nastavio niz loših rezultata ove sezone. Već u 12. minuti Rits je probio po desnoj strani i ubacio oštru loptu, Wesley ju je propustio, a Hans Vanaken spremno dočekao i zakucao u vrata Diega Benaglia. Pet minuta kasnije novi šok za Kneževe, Antonio Barreca je rukom zaustavio udarac prema golu, a sudac Soares pokazao na bijelu točku. Vakanen je smireno zabio svoj drugi gol na utakmici. Već u 24. minuti susreta pobjedu Lekine momčadi gotovo je osigurao Wesley udarcem iz daljine na koji je Benaglio mogao i bolje intervenirati. U 85. minuti susreta pokazala se sva slabost Monaca. Vratar Horvath ispucao je loptu iz gol auta, Nakamba je prebacio glavom, a Ruud Vormer pobjedao obrani i zabio za konačnih 0:4.

Susret je zbog ozljede propustio naš Danijel Subašić kod domaće ekipe, a Leko je pored sebe na klupi ostavio Karla Leticu i Mateja Mitrovića.