[VIDEO] Double-double sjajnog Šarića nedovoljan za pobjedu Phile

Večeras na parket izlaze Bogdanović, Hezonja, Zubac i Žižić u dvobojima sa Atlantom, Sacramentom, Denverom i Clippersima.

Dario Šarić nba.com/sixers/

Sinoć je na parketima nba lige odigrano pet utakmica, a najveće iznenađenje priredili su Brooklyn Netsi koji su pobjedili u gostima Charlotte Hornetse i gurnuli ih daleko od doigravanja.

Philadelphia našeg Darija Šarića gostovala je na Floridi u Miamiju, a poraženi su 108:99 ponajviše zahvaljujući slaboj igri u posljednjoj četvrtini koju su izgubili sa 10 koševa razlike, a problem im je bila i skraćena rotacija jer su igrali sa samo devet igrača. Dario Šarić je za 30 minuta provedenih na parketu upisao double-double sa 20 poena i 10 skokova, dodao je tome i četiri asistencije. JJ Reddick dodao je 18 koševa, a Joel Embiid 17. Miami je do pobjede vodio Hassan Whiteside sa 26 koševa i osam skokova, a sve bolje igra i Dwayane Wade koji je za 23 minute igre zabio 16.

Charlotte Hornetsi domaćim porazom od Netsa su se najvjerojatnije oprostili od playoffa, iako do kraja regularnog djela sezone ima još 16 utakmica teško će ući u niz kojim će dohvatiti osmu poziciju. Netse je do 21. pobjede vodio Allen Crabbe sa 29 koševa, Caris LaVert dodao je 22, a Randae Hollis-Jefferson upisao je 18 koševa i 12 skokova. Kemba Walker sa 21 košem i Dwight Howard sa 19 uz za njega sjajnih 9/11 sa slobodnih bacanja predvodili su domaće.

Boston je došao do šeste pobjede u posljednjih sedam susreta na gostovanju kod Minnesote koja je nastupila bez Jimmyja Butlera i novog igrača Derricka Rosea. Kyrie Irving sa 23 i Al Horford sa 20 koševa najzaslužniji su za trijumf, a Timbervolvsima nisu pomogli ni učinak karijere Nemanje Bjelice koji je zabio 30 uz 12 skokova, kao ni drugi timski double-double Karl Anthony Townsa sa 15 koševa i 11 skokova.

Oklahoma se lagano obračunala sa Phoenixom koji skuplja sve više poraza i ide prema poziciji najlošije ekipe u ligi, a poraz od 28 razlike to samo potvrđuje. Dragan Bender ponovo je bio gotovo pa i neprimjetan, a proveo je 31 minutu na parketu. Za to vrijeme upisao je tri koša i skoka uz asistenciju, a uputio je samo četiri šuta na koš. Za razliku od Bendera, Devin Booker opalio je 22 puta prema košu i upisao 30 poena. Russell Westbrook zabio je na drugoj strani 27 koševa, a nedostajali su mu asistencija i dva skoka za triple-double. Paul George dodao je 21 koš.

Najneizvjesnija utakmica večeri igrala se između Golden Statea i San Antonia, a Warriorsi su upisali tijesnu 110:107 pobjedu. Bryn Forbes je imao u posljednjim sekundama šut za produžetak međutim nije pogodio. Kevin Durant upisao je čak 37 koševa, a prva zvijezda Steph Curry igrao je samo dvije minute kada se nakon jedne kontre i doskoka ozlijedio,zabio oba slobodna bacanja što je imao i napustio parket. LaMarcus Aldridge zabio je 30 uz 17 skokova i četiri asistencije za Spurse.

Charlotte Hornets – Brooklyn Nets 111:125

Miami Heat – Philadelphia 76ers 108:99

Minnesota Timberwolves – Boston Celtics 109:117

Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns 115:87

Golden State Warriors – San Antonio Spurs 110:107