[VIDEO]EL: Dudelange zabio četiri gola, ali upisao poraz

13 momčadi je osiguralo prolazak i tri su sigurne iz Lige prvaka.

Odigrane su utakmice petog kola Europske lige, dobar dio momčadi je već saznao sudbinu o prolasku u daljnje natjecanje, dok su neke skupine još uvijek otvorene.

Grupa A

Leverkusen – Ludogorec 1:1

Zurich – AEK Larnaca 1:2

Leverkusen je bez Tina Jedvaja remizirao s bugarskim prvakom. Marcelinho je doveo goste u vodstvo, a Weiser donio bod Apotekarima. Zurich je kod kuće izgubio od ciparskog AEK-a što je dobro za hrvatski koeficijent u borbi sa Švicarskom za 15. mjesto. Giannou je doveo AEK u vodstvo, Khelifi je izjednačio, a Tričkovski u završnici zabio za pobjedu gostiju. Leverkusen i Zurich osigurali su prolaz.

Grupa B

RB Salzburg – RB Leipzig 1:0

Rosenborg – Celtic 0:1

U derbiju energetskih napitaka, Salzburg je bio bolji od brata iz istočne Njemačke.Gulbrandsen je domaće gurnio na vrh ljestvice sa svih 15 bodova. Marin Pongračić briljirao je u obrani Austrijanaca. Jedan bod bio je dovoljan i Celticu na gostovanju kod Rosenborga, a njega je zabio Sinclair. Filip Benković igrao je svih 90 minuta. Salzburg je osigurao prolaz, a u posljednjem kolu morati će pobijediti Celtica kako bi pružio priliku Leipzigu za prolaz.

Grupa C

Zenit – Kopenhagen 1:0

Bordeaux – Slavia Prag 2:0

Zenit je golom Maka osigurao prolaz, a Girondincima su bodove osigurali De Preville i Kounde. Zenit je prošao dalje sa 11 bodova, Slavia ima 7, Kopenhagen 5, a Bordeaux 4. U posljednjem kolu sastaju se Slavia – Zenit i Kopenhagen – Bordeaux.

Grupa D

Dinamo bodom do prvog mjesta u grupi, austrijski sudac oteo pobjedu

Grupa E

Vorskla – Arsenal 0:3

Qarabag – Sporting 1:6

Arsenal je zbog sigurnosnih razloga gostovao kod Vorskle, ali u Kijevu, a golovima Smith-Rowea, Ramseya i Willocka slavili su sigurno 3:0. Lisabonski Sporting do vrha je napunio mrežu Qarabaga. Diaby i Bruno Fernandes zabili su po dva pogotka, Nani i Dost upisali su se jednom u strijelce. Zoubir je bio strijelac za Qarabag, a Filip Ozobić igrao je posljednjih 20 minuta. Arsenal i Sporting osigurali su prolaz.

Grupa F

Betis – Olympiacos 1:0

Milan – Dudelange 5:2

Betis je golom Canalesa skočio na prvo mjesto u skupini i osigurao prolazak. Milan je upisao visoku pobjedu 5:2, ali zabili su samo tri gola. Stelvio i Schanell pogodili su vlastitu mrežu, a još su golove za Milan dali Borini, Cutrone i Calhanoglu. Turpel i Stolz pogodili su mrežu Pepea Reine. Naš mladi reprezentativac Alen Halilović dobio je priliku u prvom sastavu, a igru je napustio u 52. minuti. U posljednjem kolu Olympiacosu treba pobjeda 2:0 ili tri razlike protiv Milana.

Grupa G

Spartak Moskva – Rapid Beč 1:2

Rangers – Villarreal

Rapid je pobjedom u Moskvi napravio veliki posao. Poveli su Moskovljani preko Ze Luisa, a u posljednjih 10 minuta preokret rade Muldur i Schobesberger. U Glasgowu su Rangersi i Žuta podmornica igrali utakmicu bez pogodaka. Sve četiri momčadi još su u igri za prolaz, a u posljednjem kolu sastaju se Rapid i Rangersi, Villarreal i Spartak. Villarreal i Rapid imaju 7 bodova, Rangers je na 6, a Spartak 5

Grupa H

Frankfurt – Marseille 4:0

Apollon – Lazio 2:0

Utakmicu za prvo mjesto u grupi igrali su Frankfurt i Marseille, a Njemci su razbili Francuze. Luka Jović zabio je dva komada, a još su Luiz Gustavo i Sarr prevarili su svog vratara Pelea. Ante Rebić igrao je posljednjih 20ak minuta za domaće, a Duje Ćaleta Car uklopio se u sivilo gostujuće obrane svih 90 minuta. Apollon je golovima Faupale u prvom i Markovića u drugom poluvremenu bio bolji od Lazija. Anton Maglica ušao je u igru u 66. minuti, a Milan Badelj nije konkurirao za momčad Lazija. Frankfurt i Lazio prošli su dalje.

Grupa I

Sarpsborg – Bešiktaš 2:3

Malmo – Genk 2:2

Bešiktaš je preokretom u drugom poluvremenu došao do bodova u Norveškoj. Rashad i Heintz već su u šestoj minuti doveli Sarpsborg u veliku prednost, a onda Lens u 62. i Vagner Love četiri minute kasnije poravnavaju, a Lens svojim drugim golom u 90. minuti donosi Turcima pobjedu. Domagoj Vida igrao je svih 90 minuta. Za razliku od Sarpsborga, Malmo je na svome terenu hvatao zaostatak od dva pogotka. Pozuelo i Paintsil doveli su Genk u vodstvo, a od 65. do 67. minute Lewicki i Antonsson pogodili za podjelu bodova. Na tablici Genk ima 8 bodova, Bešiktaš 7, Malmo 6, a Sarpsborg 5. U posljednjem kolu sastaju se Genk i Sarpsborg te Bešiktaš i Malmo.

Grupa J

Krasnodar – Akhisar 2:1

Standard Liege – Sevilla 1:0

Krasnodar je okrenuo protiv posljednjih Turaka u drugom poluvremenu. Serginho je zabio za vodstvo Akhisara, a Gazinskiy i Ari donose pobjedu ruskoj momčadi. Standard je golom Djenepa slavio protiv jake Seville i zakomplicirao skupinu. Krasnodar ima 12 bodova, Standard i Sevilla su na 9. U posljednjem kolu Standard će gostovati u Turskoj, a Sevilla će ugostiti Krasnodar. U mini tablici Standard je na 6 bodova i gol razlici 5:8, Sevilla ima 3 boda i gol razliku 6:4, a Krasnodar 6 bodova i gol razliku 5:4. Krasnodaru je za prolaz dovoljan poraz od 3:0, a ukoliko zabiju gol mogu izgubiti i četiri razlike.

Grupa K

Astana – Dinamo Kijev 0:1

Jablonec – Rennes 0:1

Golom Benjamina Verbića, Kijevljani su osigurali prvo mjesto u grupi. Josip Pivarić nije bio u konkurenciji, a Marin Tomasov igrao je svih 90 minuta za domaće. Rennesu je također bio dovoljan jedan gol za pobjedu, a postigao ga je Grenier u 55. minuti. Dinamo Kijev prošao je dalje, a Astana ima dva boda više od Rennesa i u međusobnom okršaju odlučiti će o prolasku dalje.

Grupa L

Bate – Mol Vidi 2:0

Chelsea – Paok 4:0

Chelsea je dvama golovima Girouda i po jednim Hudson-Odoija te Morate s visokih 4:0 porazio grčki Paok. Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Bate Borisov je golovima Signevicha i Ivanića upisao vrijednu pobjedu protiv Mola i ima ogromnu prednost u međusobnom susretu, pa ovise sam o sebi u posljednjem kolu. Bate i Mol Vidi imaju po šest bodova, Paok je na tri i ukoliko Chelsea i Paok ostvare pobjede zatvoriti će se krug, a u njemu će Paok biti najbolji. Chelsea je sa pet pobjeda siguran.

Zasada je poznato da će samo Lazio i Sporting biti potencijalni Dinamovi protivnici.