[VIDEO] HNL: Hajduk slavio u prvoj pripremnoj utakmici u Turskoj

Sljedeću utakmicu Hajduk igra 26. siječnja protiv poljskog Lecha iz Poznana.

Hajduk je 16. siječnja otputovao na pripreme u turski Belek gdje će boraviti 16 dana i odigrati tri utakmice, a trener Željko Kopić poveo je sa sobom 28 igrača te im se tamo priključio novi igrač Adam Gyurcso, koji je došao na posudbu iz poljskog Pogona iz Szczecina.

Jučer su Splićani odigrali i prvi pripremni susret protiv švicarskog prvoligaša FC Zuricha i pobijedili ih s visokih 4:1. Zurich je poveo u sedmoj minuti preko Dwamenea, koji je sjajno pogodio sa ruba šesnaesterca suprotni kut. Hajduk je izjednačio u 24. minuti golom iz kaznenog udarca, kojeg je izveo Hugo Almeida i snažnim udarcem po sredini gola svladao vratara Zuricha Vaninsa. U 35. minuti golman Zuricha Vanins istrčava na jednu loptu izvan kaznenog prostora, a Ahmed Said mu je oduzima i lagano dovodi Hajduk u vodstvo. Tri minute kasnije Toma Bašić je centrirao iz kornera na prvu stativu gdje je lijepo utrčao Borja Lopez i pogodio za povećanje vodstva. Konačni rezultat svojim drugim pogotkom postavio je Almeida u 43. minuti nakon Saidove asistencije.

“Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, prvih 15-ak minuta bili smo usporeni, kad smo uhvatili ritam to je izgledalo puno bolje, težili smo brzom protoku lopte, reakciji po izgubljenoj lopti i presingu. Drugo poluvrijeme veliki broj igrača naše mladosti, imali smo puno dobrih akcija, ostaje žal što nismo postigli koji pogodak, ali generalno sam zadovoljan nakon dobro odrađenog tjedna, bitno je da nema ozljeda, da smo igrali na način na koji želimo, da smo težili golovima i od ponedjeljka nastavljamo dalje”, zadovoljan je bio nakon utakmice trener Željko Kopić.

Hajduk: Stipica, Ismajli, Fomitschow, Lopez, Tudor, Hamza, Bašić, Radošević, Said, Almeida i Ohandza. U drugom poluvremenu su nastupili: Grbić, Bradarić, Delić, Savvas, Juranović, Jurić, Kovačević, Kožulj, Nejasmić, Šego, Šehić i Teklić.

Zurich: Vanins, Thelander, Sarr, Kryeziu, Rohner, Bangura, Marchesano, Pa Modou, Dwamena, Frey, Rodriguez. U drugom poluvremenu su nastupili: Vanins, Nef, Palsson, Brunner, Winter, Rüegg, Rexhepi, Aliu, Koné (81. Domgjoni), Odey, Haile-Selassie.