[VIDEO]Kadzior iz slobodnjaka srušio Hajduk i okrunio sjajnu Dinamovu jesen

Dinamo ima 22 boda više od Hajduka.

Dinamo je pred nešto više od 11.000 ljudi na Maksimiru savladao najvećeg rivala Hajduka i minimalnom pobjedom zaključio fenomenalnu jesensku polusezonu.

GNK Dinamo – HNK Hajduk 1:0 (0:0)

strijelac: Damian Kadzior u 49. minuti

Dinamo: Livaković – Perić, Catherine, Dilaver, Musa – Moro – Kadzior (od 89. Menalo), Gojak, Olmo, Šitum (od 69. Oršić) – Petković (od 77. Gavranović). Trener: Nenad Bjelica

Hajduk: Posavec – Tudor, Mikulić, Vučur, Bradarić – Nejašmić, Hamza, Caktaš (od 62. Teklić) – Jradi (od 56. Palaversa), Jairo (od 72. Gyurcso) – Delić. Trener: Siniša Oreščanin.

Modri su krenuli odlučno u utakmicu sa željom da priušte svojim navijačima pobjedu za kraj sezone. Već nakon 30ak sekundi Petković se našao u prilici, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola. Dani Olmo je sjajno igrao, driblao je Hajdukove igrače, a oni su ga u nekoliko navrata zaustavljali grubim prekršajima. U 29. minuti Gojak je izašao sam pred Posavca, no vratar Hajduka izlazi kao pobjednik. Hajduk je imao nekoliko lijepih izlazaka u kontru, no nisu bili konkretni u samoj završnici pa je poluvrijeme završilo bez pogodaka.

U 49. minuti Damian Kadzior iznudio je slobodni udarac na 25 metara, sam je odlučio izvesti ga i napravio to na najbolji mogući način. Sjajan udarac preko živog zida za vodstvo 1:0. U 59. minuti Hajduk je krenuo sa četiri igrača u kontru koja je obećavala, međutim Hamza griješi i Moro mu oduzima loptu. U sudačkoj nadoknadi Gavranović je imao pokušaj iz daljine, no išao je ravno u Posavca.

Dinamo je polusezonu završio kao vodeći sa 11 bodova više od Osijeka, a današnji protivnik Hajduk osvojio je čak 22 boda manje.