[VIDEO]LP: Rakitić se vratio nakon ozljede, Barca osvojila skupinu

Još su četiri mjesta otvorena u osmini finala.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić vratio se u sastav Barcelone i odradio svih 90 minuta nakon što je zbog ozljede najprije propustio utakmicu Engleske i Hrvatske, a potom i derbi sa Atletico Madridom, međutim njega ni nebi mogao igrati zbog crvenog kartona. Barca je slavila u Eindhovenu golovima Lea Messija i Gerarda Piquea. Luuk de Jong uspio je smanjiti rezultat sedam minuta prije kraja, ali u preostalom vremenu nije PSV uspio napraviti ništa konkretno kako bi izbjegao poraz.

Tottenham je golom Christiana Eriksena savladao Inter i preskočio ga na ljestvici, pa će u zadnjem kolu trebati pobjedu protiv Barcelone za prolazak. Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su svih 90 minuta za Nerrazure, a Šime Vrsaljko nije bio u kadru zbog ozljede.

Napoli je sa 3:1 bio bolji od Crvene zvezde i učvrstio je prvo mjesto u skupini. Bivši Zvezdaš Nikola Maksimović asistirao je Mareku Hamšiku za prvi pogodak već u 11. minuti susreta, a Dries Mertens u 33. minuti poduplao je vodstvo. Isti igrač još jednom je pogodio u sedmoj minuti nastavka, a počasni pogodak za Zvezdu zabio je El Fardou Ben. Marko Rog igrao je posljednje četiri minute.

Liverpool je poražen u Parizu rezultatom 2:1 i u zadnjem kolu će za prolaz morati pobjediti Napoli 1:0 ili dva razlike. Bernat i Neymar zabili su za rano vodstvo Parižana, a u završnici prvog poluvremena Angel Di Maria je skrivio kazneni udarac koji je sudac Marciniak dosudio tek nakon konzultacije s pomoćnikom iza gola. James Milner pogodio je za 2:1, a to se ispostavilo kao konačni rezultat. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta.

Club Brugge našeg Ivana Leke remizirao je bez pogodaka u Dortmundu. Leko je ovim remijem osigurao nastavak natjecanja u Europskoj ligi. Karlo Letica i Matej Mitrović utakmicu su odgledali s klupe.

Porto je golovima Militaa, Corone i Marege slavio protiv Schalkea 3:1. Počasni gol za Njemce zabio je Bentaleb iz jedanaesterca.