Bojan Bogdanović odličan u novom porazu Netsa, Šarić solidan na gostovanju, Bender se vratio nakon ozljede, a Hezonja u Rudež nisu ulazili u igru.

[VIDEO]NBA: Bojan Bogdanović i Dario Šarić dobri, Bender se vratio nakon ozljede, Hezonja i Rudež ostali na klupi

Sa srijede na četvrtak odigrano je 12 utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta (NBA) u kojima su sudjelovala trojica naših košarkaša i pritom upisali poraze za svoje klubove. Orlando Magic (Mario Hezonja, Damjan Rudež), Brooklyn Nets (Bojan Bogdanović) i Phoenix Suns (Dragan Bender) upisali su poraze na svom parketu, dok je Philadelphia 76ers (Dario Šarić) izgubila na gostovanju kod Dallas Mavericksa.

Tri četvrtine su Brooklyn Netsi igrali jednu od svojih najboljih defanzivnih rola u ovoj sezoni, ali nisu mogli izdržati te su New York Knicksi u završnih 12 minuta s 31:21 uspjeli u Barclay Centru doći do konačne pobjede 95:90. „Podigli su svoj intenzitet.“ rekao je trener Netsa Kenny Atkinson. „Previše smo gubili lopte, nismo uzimali šuteve koje smo htjeli. Zatim su oni počeli loviti napadačke skokove, a teško je dobiti bilo koju NBA momčad kad im daš mogućnost višekratnih napada i posjeda.“ Bojan Bogdanović odigrao je solidnu ulogu, te je u 29 minuta na parketu upisao 15 poena (šut za dva 5/5. šut za tri 1/5; slobodna bacanja 2/4), sedam skokova i tri izgubljene lopte. Opet nije ulazio šut izvana ali je zato naš „Babo“ bio ubojit u reketu.

Nedostatkom dva najkonstantnija igrača s velikim učincima (Joel Embiid, Robert Covington), 76ersi nisu uspjeli zaustaviti Dallas. Eksplozivnom noći Salah Mejrija (16 poena, 17 skokova), Mavericksi su došli do 113-95 pobjede. Imali su 76ersi devet poena prednosti u 2. četvrtini, ali je Dallas to uspio anulirati i preuzeti vodstvo na poluvremenu te, iako su se igrači Philadelphie rezultatski držali blizu, uspjeli tu prednost održati i povećati do kraja utakmice. Dario Šarić bio je opet dobar. U 24 minute upisao je 10 poena (šut za dva 2/5, šut za tri 1/4; slobodna bacanja 3/6), sedam skokova, dvije asistencije, jedna ukradena te dvije izgubljene lopte.

Utakmica protiv Phoenix Sunsa je ono što su posramljeni LA Clippersi trebali, a čak ni to nije bilo lako. Blake Griffin zabio je 29 poena za pobjedu Clippersa 124:114 nakon sramotnog poraza od 46 razlike protiv Warriorsa. „Upravo sada se mučimo za svaku pobjedu.“ rekao je trener Clippersa Doc Rivers. „Imali smo već takvu atmosferu, igrali smo bez Griffina i Paula, a sad kad se Blake vratio nedostaje nam Chris Paul i biti će ovo borba za preživljavanje.“ Povratnik u momčad nakon ozljede bio je i naš Dragan Bender koji je u 14 minuta postigao 5 poena (šut za dva 1/3. šut za tri 1/3), ulovio pet skokova i podijelio dvije asistencije. „Eric igra na elitnom nivou!“ složio se naš Dragan s trenerom Earlom Watsonom nakon velike večeri Erica Bledsoa koji je predvodio Sunse sa 41 poenom.