„Izgubljene lopte nas ubijaju zato jer suparnicima omogućavaju prelagane poene,“ rekao je Bogdanović. „ Svi govore o našoj obrani, ali ja mislim da bi trebali početi raditi i u napadu i svesti te izgubljene lopte na minimum.“

[VIDEO]NBA: HRVATI SUDJELOVALI U PORAZIMA SVOJIH MOMČDI, BOGDANOVIĆ NAJBOLJI U REDOVIMA NETSA

Sinoć su u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta odigrane tri utakmice u kojima su sudjelovala trojica Hrvata, a čije su ekipe upisale poraze. Bojan Bogdanović (Brooklyn Nets) bio je najbolji na terenu, dok su Mario Hezonja i Damjan Rudež (Orlando Magic) dobili minutažu.

{$alt}

Nečiji niz poraza morao se prekinuti, nažalost nisu to bili Brooklyn Netsi. Charlotte Hornetsi su zadnji put pobijedili 21. siječnja i to baš Netse, a ovaj put bili su bolji rezultatom 111:107. Netsi tako ne znaju za pobjedu od 20. siječnja i pobjede protiv New Orleans Pelicansa što im je 10. poraz zaredom.

Nicolas Batum, Kemba Walker i Marco Belinelli su svaki imali po 17 koša. Uz ukupno sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom te zahvaljujući dobrom početku i ranom stvaranju prednosti od +17, Hornetsi su zaštitili domaći teren.

Što se pak Netsa tiče, najbolji su bili naš Bojan Bogdanović (22 koša) i Brook Lopez (20 koša). Ovaj dvojac prekrasno je otvorio utakmicu nakon što je Lopez izvrsno uposlio Bogdanovića za zakucavanje.

„Iskopali smo si veliku rupu u prvom poluvremenu,“ rekao je trener Brooklyna Kenny Atkinson.“Opet je to bila poznata priča – ‘turnoveri’ su nam naštetili.“ Netsi su ukupno imali 18 izgubljenih lopti što su Hornetsi kaznili s 18 koševa, a ukupno je Brooklyn na prosjeku od 19.5 izgubljenih lopti u posljednje 4 utakmice.

„Izgubljene lopte nas ubijaju zato što suparnicima omogućavaju prelagane koševe,“ rekao je Bogdanović. „ Svi govore o našoj obrani, ali ja mislim da bi trebali početi raditi i u napadu i svesti te izgubljene lopte na minimum.“ Kako je već rečeno, Bojan je na kraju završio utakmicu s 22 koša (šut za dva 5/7, šut za tri 3/8; slobodna bacanja 3/3), a tome je pridodao 5 skokova, jednu asistenciju i tri izgubljene lopte.

Houston Rocketsi, predvođeni MVP kandidatom Jamesom Hardenom, lako su se obračunali s Orlando Magicom, naših Hezonje i Rudeža. Konačan rezultat bio je 128:104. Harden je uz 25 koša imao 16 asistencija i 6 skokova te 3 ukradene lopte. „Napravili smo najbolje što smo mogli, ali dali smo im previše otvorenih šuteva,“ rekao je trener Magica Frank Vogel.“Nadjačali su nas u previše borbenih segmenata igre u prvom poluvremenu s puno napadačkih skokova. Ne smiješ im dati puno tranzicijskih koševa, ni puno napadačkih skokova jer su previše ubojiti u napadačkoj polovici terena.“

Što se naših tiče, Mario Hezonja je odigrao 15 minuta pritom ubilježivši 7 koša (šut za dva 2/4, šut za tri 1/2), tri skoka, jednu ukradenu loptu te tri izgubljene. Damjan Rudež u svojih 7 minuta na parketu upisao je tek jednu asistenciju te dva promašena šuta.