Mladi Ivica Zubac nastavlja s dobrim izvedbama za Los Angeles Lakerse. Sinoć je postavio novi osobni rekord od 17 koševa protiv Denver Nuggetsa.

[VIDEO]NBA: Ivica Zubac odigrao najbolju utakmicu

Sinoć je odigrano šest utakmica NBA lige u kojima je od hrvatskih košarkaša sudjelovao jedino Ivica Zubac i pritom odigrao najbolju partiju otkako je ovog ljeta stigao u Los Angeles.

U želji da dobiju utakmicu protiv najpotentnije napadačke momčadi, Lakersi su trebali nekoliko raspoloženih igrača. Spoj mladih igrača i veterana napravio je upravo to, eksploatirali su dovoljno šuterske moći i pogurali Los Angeles u pobjedu protiv Denver Nuggetsa 120:116. Nick Young bio je predvodnik s 23 poena (5 trica), dok je D’Angelo Russell, povratnik nakon tri propuštene utakmice, bio igrač s najviše asistencija. Kako je sam Young rekao nakon Russellovih 10 asistencija:“Bila je to noć D’Angela Russela, dijelio je lopte, stvarao prilike…

Uz Russella i Younga trebalo je još raspoloženih igrača da se dobiju Nuggetsi. Tu su prije svega iskočili Lou Williams (21 poen) te Ivica Zubac koji je nastavio sa svojim izvrsnim igrama. Naš 19-godišnjak promašio je samo jedan šut i treći put zaredom postavio svoj osobni rekord po broju poena sa 17 u sinoćnjoj pobjedi (šut za dva 8/9; slobodna bacanja 1/1). Tome je pridodao šest skokova i jednu asistenciju.

Trener Walton je vjerovao Ivici tako što ga je ostavio u igri u ključnim trenucima utakmice (ukupno 21 minuta). „Puno mi to znači, radim naporno još od Ljetne lige“ rekao je Ivica. „To je moja nagrada, radio sam jako naporno za te minute i ne mislim ih se olako odreći.“ Na pitanje o svojim Skyhook poenima odgovorio je: „Oduvijek radim na tome, a pogotovo otkad sam u Americi u čemu mi puno pomaže pomoćni trener Bill Bretka. Čak sam imao trening i sa Kareem-Abdul Jabbarom i jako mi je drago da se trud počinje isplaćivati.