NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO]NBA: Šarićev double-double nedovoljan za pobjedu Sixersa

Dario Šarić bio je najbolji strijelac Sixersa u sinoćnjoj utakmici.

Sinoć je odigrano devet utakmica na parketima NBA-a, a od naših igrača nastupili su Dario Šarić i Dragan Bender, te su obojica poraženi u zanimljivoj i neizvjesnoj završnici.

Dario Šarić i njegovi Sixersi izgubili su utakmicu u Memphisu nakon što su vodili tokom čitave utakmice. Prvo kratko vodstvo Grizzliesima je donio Evans slobodnim bacanjima nepunih sedam minuta prije kraja, a novo je došlo tri minute kasnije kada je Marc Gasol pogodio tricu za 98:95. U veoma uzbudljivoj završnici prvo je Simmons ukrao loptu Evansu 10 sekundi prije kraja, Covington je gađao tricu za pobjedu, međutim promašio je i Chambers je sa slobodnim bacanjima postavio konačni rezultat.

Šarić je odigrao još jednu odličnu utakmicu, bio je najbolji igrač Sixersa sa 22 koša, 10 skokova i 2 asistencije u 34 odigrane minute, zabio je svih pet slobodnih bacanja i pogodio tri trice iz četiri pokušaja. Luwawu-Cabarot zabio je čak šest trica i postigao 20 koševa, a double-double je uz Šarića upisao i Embiid sa 15 koševa i 14 skokova. Kod Memphisa su najefikasniji bili Gasol sa 19 i Evans sa 18 koševa.

Phoenix Sunsi i Milwaukee Bucksi izmjenjivali su se tokom čitave utakmice u vodstvu, nažalost po Bendera i njegove suigrače ono zadnje je pripalo Bucksima koji su igrali bez prve zvijezde Giannisa Antetokounmpa. Kod rezultata 101:100 za Buckse imali su Sunsi minutu i 15 sekundi prije kraja dva napada koja su Daniels, a zatim i Canaan završili neuspješnim pokušajem za tricu, da bi u sljedećem napadu Devin Booker izgubio loptu i omogućio Bucksima da odu na pet razlike. 19 sekundi prije kraja Bender je asistirao Danielsu za tricu, a nakon ubačenih slobodnih bacanja sa obje strane Bookerov zadnji pokušaj za tricu četiri sekunde prije kraja je neuspješan i Bucksi dolaze do pobjede.

Dragan Bender je za 28 minuta ubacio sedam koševa, tri puta je skočio i dvaput asistirao. Najefikasniji Suns bio je TJ Warren sa 23 koša, dok je Buckse do pobjede predvodio Khris Middleton sa 35 koševa, a sjajan je bio i Malcolm Brogdon sa 32 koša.