[VIDEO]Petković iz kaznenog udarca za tri boda Dinama

Petković je zabio sedam golova u HNL-u ove sezone.

Nogometaši Dinama 86 minuta lomili su otpor protiv vrlo dobre Istre 1961 koja je pokleknula u samoj završnici nakon što su dobili gol iz kaznenog udarca kojemu je prethodilo igranje rukom kapetana Grujevića.

GNK Dinamo – NK Istra 1961 1:0 (0:0)

Strijelac: Petković u 86. minuti

DINAMO: Livaković – Stojanović, Rrahmani, Perić, Leovac – Ademi – Moro, Gojak (od 69.Šitum), Olmo, Oršić (od 83.Andrić) – Petković

ISTRA 1961: Čondrić – Grujević, Julio, Bosančić, Pavić – Regan, Gomes – Sane, Ndi (od 83.Iglesias), Savio – Perić-Komšić (od 69.Mierez)

Prvu priliku vidjeli smo u 14. minuti kada je Mislav Oršić gađao suprotni kut, međutim nije pogodio. Isti igrač pucao je i tri minute kasnije, ali Grujević blokira njegov udarac. Najbolju šansu imao u prvom poluvremenu imao je Dani Olmo čiji je udarac u 36. minuti zaustavila stativa. Uoči odlaska na odmor Arona Sane je pokušao ugroziti Livakovića, ali udarac je bio preslab.

Modri su stezali obruč oko Čondrićevih vrata, u 59. minuti jedna lopta se odbila do More koji puca sa 7-8 metara, ali opet Grujević blokira i spašava siguran pogodak. U 74. minuti, Čondrić je sjajno zaustavio pokušaj glavom Petkovića iz blizine. Dinamo je došao do gola pred sami kraj. Ubačaj Šituma je pogodio Grujevića u ruku, sudac Pajač se nakon nekoliko sekundi zadrške odlučio pokazati na bijelu točku, a priliku je u pogodak pretvorio Bruno Petković. U sudačkoj nadoknadi, Komnen Andrić se našao oči u oči sa Čondrićem, ali kada ga je obišao, oglasio se sudac i dosudio zaleđe.