[VIDEO]Rakitić opet zabio Sevilli

Tri gola zabio je Raketa protiv Seville, a toliko je zabio samo Celti i Granadi.

Dokapetan hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić još je jednom bio koban za svoj bivši klub Sevillu. Barcelona je na Nou Campu dočekala Sevillu u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa Kralja. Prvi susret u Andaluziji završio je pobjedom Seville 2:0, a u katalonskoj prijestolnici, Blaugrana je slavila s visokih 6:1.

Barca je povela u 13. minuti golom Coutinha iz kaznenog udarca, a naš Rakitić je u 31. minuti povisio rezultat na 2:0. U nastavku su Coutinho svojim drugim golom te Roberto, Suarez i Messi do vrha napunili mrežu Soriana. Počasni gol za Sevillu zabio je Arana, no tko zna kako bi završilo da je Ever Banega zabio kazneni udarac koji mu je obranio Cillessen u 27. minuti kod vodstva Barcelone 1:0.

Rakitić iz poštovanja prema bivšem klubu nije slavio gol, a bio mu je to treći pogodak protiv kluba u kojem je bio kapetan.

“Ne zabijam puno golova, a kad zabijem to baš mora biti protiv Seville. Malo me boli jer zabijam skoro samo Sevilli, ali tako je. Jako poštujem bivši klub, ali želim pomoći svojim suigračima” – rekao je Rakitić.

U polufinale su se plasirali osim Barce još i Valencia te Betis, a večeras će im se priključiti Real Madrid ili Girona. Madrižani su u prvom susretu slavili s 4:2.