[VIDEO]Riveru nakon produžetaka pripao Copa Libertadores

Boca je susret završila sa devet igrača zbog isključenja Barriosa i ozljede Gage.

Nogometaši River Platea pobjedili su nakon dramatičnih produžetaka gradskog rivala Bocu Juniors u finalu Cope Libertadores koje se igralo u Madridu na stadionu Santiago Bernabeu.

River Plate – Boca Juniors 3:1 (1:1, 0:1), prvi susret 2:2

stadion: Santiago Bernabeu, Madrid

gledatelja: 75.000

strijelci: 0:1 Benedetto 44′, 1:1 Pratto 68′, 2:1 Quintero 107′, 3:1 Martinez 120′

River Plate: Armani, Montiel (od 74. Mayada), Maidana, Pinola, Casco, Ponzio (od 58. Quintero), Fernandez (od 111. Zuculini), Perez, Palacios (od 96. Alvares), Martinez, Pratto

Boca Juniors: Andrada, Buffarini (od 111. Tevez), Izquierdoz, Magallan, Olaza, Nandez, Barrios, Perez (od 89. Gago), Pavon, Villa (od 96. Jara), Benedetto (od 62. Abila)

Prvi susret na La Bomboneri završen je neriješeno 2:2, da bi poslije već poznatih događaja sa kamenovanjem autobusa igrača Boce uzvrat bio odgođen i prebačen u glavni grad Španjolske.

“Gosti” su poveli pred sam kraj prvog poluvremena golom Daria Benedetta, a točno sredinom drugog poluvremena izjednačio je Lucas Prato i odveo susret u produžetke.

Junak susreta i Rivera bio je Juan Quintero. Kolumbijac je najprije u 109. minuti zabio za vodstvo svoje momčadi, a potom u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka asistirao Gonzalu Martinezu za potvrdu pobjede i naslov južnoameričkog prvaka.

Riveru je ovo četvrti naslov Cope Libertadores, a prvi put u povijesti su se u finalu našli sa gradskim rivalom Bocom i onemogućili mu da se izjednači sa rekorderom Independienteom kao semderostrukim osvajačem.