[VIDEO] Sjajna večer Šarića i Hezonje

Dario Šarić bio je prvo ime susreta u pobjedi Sixersa.

Šarić, Hezonja i Rudež GettyImages.com

Pet je hrvatskih košarkaša sinoć nastupilo na NBA parketima, a fantastične partije pružili su Mario Hezonja za Orlando i Dario Šarić za Philadelphiju, obojica su bili među prvim imenima, ne samo svojih ekipa, nego utakmice.

Orlando je kod kuće poražen od Brooklyn Netsa rezultatom 104:111, a prvo ime susreta bio je Crnogorac Nikola Vučević sa 24 koša i 15 skokova. Odmah do Vučevića bio je naš Mario Hezonja koji je postigao 23 poena uz sedam skokova i tri asistencije. D’Angelo Russell i Chris LaVert svaki sa po 16 poena vodili su Netse do pobjede.

Cleveland je u borbi sa Indianom i Philadelphijom za treće mjesto na istoku, a pobjeda protiv Charlotte u gostima će im puno značiti. Vjerojatni MVP osnovnog dijela LeBron James postigao je 41 koš uz 10 skokova i osam asistencija. Ante Žižić ponovo je ispao iz kombinacija i dobio je samo minutu i pol na parketu što mu je bilo dovoljno za asistenciju.

Sixersi su na svome terenu pobjedili New York Knickse uz novu sjajnu partiju Darija Šarića koji je bio prvo ime susreta. Šarić je za 36 minuta provedenih u igri zabio 26 koševa, uhvatio 14 skokova, podijelio pet asistencija i ukrao dvije lopte. Prvi do Darija bio je J.J.Redick sa 21 košem, dok su kod Knicksa Mudiay i Beasley zabili 22 koša.

Los Angeles Lakersi upisali su pobjedu u svome Staples centru protiv Dallasa 103:93. Brook Lopez sa 22 i Julius Randle sa 20 predvodili su Lakerse. Ivica Zubac je dobio nešto malo veću minutažu nego u prethodnim susretima. Zubac je u igri proveo osam minuta i za to vrijeme uhvatio tri skoka, asistirao, ukrao loptu i napravio dvije blokade, a sa njime u ekipi Lakersi su napravili pet koševa razlike.

Phoenix je upisao domaći poraz od Los Angeles Clippersa koji još uvijek pokušavaju uhvatiti doigravanje. Slabiju šutersku večer Loua Williamsa (13 koševa) nadoknadio je Tobias Harris sa 27 poena. U domaćim redovima Ulis je zabio 23 koša, a Dragan Bender je pogodio samo jedan šut za dva poena uz dvije asistencije i skok.

U ostalim utakmicama Utah je izgubila važnu utakmicu na svome parketu od Bostona, Minnesota je upisala pobjedu nad Atlantom uz fantastičnog Karl-Anthony Townsa sa 56 koševa i 15 skokova, a Portlandu za izbjegavanje poraza u Memphisu nije pomoglo ni 42 koša McColluma.

Charlotte – Cleveland 105:118

Orlando – Brooklyn 104:111

Philadelphia – New York 118:101

Memphis – Portland 108:103

Minnesota – Atlanta 126:114

Utah – Boston 94:97

Phoenix – LA Clippers 99:111

LA Lakers – Dallas 103:93