[VIDEO] Sjajni Bogdanović predvodio je Pacerse do nove pobjede

Sinoć je na nba parketima odigrano 10 utakmica, a od naših predstavnika jedino je Bojan Bogdanović sa Indiana Pacersima došao do pobjede, ostala tri naša igrača su upisali poraze sa svojim ekipama.

Pacersi su upisali visoku 112:87 pobjedu protiv jedne od najslabijih ekipa uligi Atlanta Hawksa, a odličnu formu potvrdio je naš Bojan Bogdanović koji je bio najbolji strijelac Pacersa sa 21 košem. Odigrao je Babo ukupno 30 minuta, a u tom vremenu popunio je lijepo statistiku sa tri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte, te dvije izgubljene lopte. Odličnu timsku igru pokazuju Pacersi a dokaz je i ujednačenost,  Cory Joseph sa 18 koševa, dok su 17 zabili Turner, Oladipo i Collison.

Detroit se pokušava vratiti u igru za doigravanje, a pobjeda nad Chicagom će im uvelike pomoći, Blake Griffin sa 25 i Reggie Bullock sa 25 predvodili su Pistonse, dok je kod Bullsa najefikasniji bio Cameron Payne koji je s klupe zabio 17. Utah i Memphis nastavljaju sa svojim oprečnim partijama. Memphis je upisao 16. poraz u nizu, dok je Utah do pete pobjede zaredom predvodio Jae Crowder sa 22 poena. Bucksi su sa 120:112 slavili protiv Knicksa koji su potpuno nemoćni bez ozlijeđenog Porzingisa, Tim Hardawaj Jr ih je držao u igri sa 26 poena, vrlo dobar je bio i Mudiay sa 19 ali nije bilo dovoljno za fantastični dvojac Middleton – Antetokounmpo koji su zabili 30, odnosno 28.

LA Lakersi dobrim nizom uspjeli su se približiti borbi za doigravanje, no u bitnoj utakmici protiv izfravnog konkurenta Denvera poraženi su 125:116. Imali su Lakersi vodstvo 110:107 pet minuta prije kraja, ali loša završnica koštala ih je važne pobjede. Ivica Zubac dobio je samo osam minuta, promašio je sva četiri pokušaja i ostao bez koša, a uhvatio je pet skokova i upisao blokadu. Osim slabe realizacije razlog za manju minutažu je i Brook Lopez koji je postigao 29 koševa i odigrao odlično. Lonzo Ball uz 15 koševa ostao je kratak za dva skoka i asistencije da upiše triple-double. Jamal Murray predvodio je Denver sa 22 koša, a po 21 su ubacili Nikola Jokić i Paul Millsap.

U dvoboju prvih momčadi istoka i zapada, Raptorsi su na svom terenu bili uspješniji od Rocketsa 108:105 i nanijeli im prvi poraz u posljednjih 18 utakmica. U uzbudljivoj završnici najprije je Eric Gordon sedam sekundi prije kraja smanjio na 106:105, zatim je Jonas Valanciunas pogodio oba bacanja za Toronto, Houstonu je ostalo pet sekundi, međutim James Harden nije pogodio tricu za izjednačenje. Lowry sa 30 i DeRozan sa 23 poena predvodili su Toronto, dok je za Houston fenomenalni Harden ubacio 40.

Orlando je upisao novi poraz na gostovanju kod Sacramenta 94:88, Temple je predvodio Kingse sa 23 koša, a veteran Vince Carter odigrao je lijepu utakmicu sa 15 postignutih poena. Orlando se bez Gordona i Fourniera nije mogao nadati previše pobjedi, a s njihovim izostankom minutaža se povećala Mariju Hezonji. On je za 33 minuta zabio 11 koševa, uhvatio 5 skokova, te skupio po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Simmons je ubacio 25 koševa.

Washington je na krilima Otta Portera i Bradleya Beala došao do pobjede u New Orleansu. Porter je zabio 19, a Beal 16 uz sedam asistencija. Pelicansi su još uvijek bez Cousinsa, a sinoć nije nastupio ni Anthony Davis, pa je ulogu prvog strijelca preuzeo Darius Miller sa 20 ubačaja. Portland je na svom terenu iznenadio Golden State koji je ostao bez Curryja na prošloj utakmici, a njegove koševe nije uspio nadomjestiti ni sjajni Kevin Durant koji ih je postigao 40. Kod Portlanda uobičajeno dvojac CJ McCollum sa 30 i Damian Lillard sa 28 koševa najefikasniji.

Pomor favorita u sinoćnjim dvobojima zaključili su Cleveland Cavaliersi porazom 116:102 u LA-u kod Clippersa. Ante Žižić dobio je sedam minuta i za to vrijeme upisao četiri koša i dva skoka. LeBron James je upisao 25 koševa i 10 skokova, a kod Clippersa je bila sjajna petorka sa 15 i više koševa. Predvodio ih je Tobias Harris sa 23, 20 su dodali DeAndre Jordan i Harrell, dok su 15 zabili Rivers i Lou Williams.

Detroit – Chicago 99:83

Indiana – Atlanta 112:87

Toronto – Houston 108:105

Memphis – Utah 78:95

Milwaukee – NY Knicks 120:112

New Orleans – Washington 97:116

Denver – LA Lakers 125:116

Portland – Golden State 125:108