[VIDEO]Subašić obranio dva penala, no Monaco je ispao iz kupa

Subašić je jesenas branio samo dvije utakmice.

Ni Danijel Subašić sa Svjetskog prvenstva ne može pomoći očajnom Monacu ove sezone. Nakon dugog oporavka od ozljede koju je zaradio u Rusiji, Suba je treći uzastopni put bio na golu momčadi iz Kneževine, obranio je dva penala u raspucavanju protiv Guingampa, no unatoč tome, Monaco je ispao u polufinalu francuskog Liga kupa.

Hrvatska hobotnica je skinula pokušaje Ebou i Marcusu Thuramu. Predvidio je da će obojica pucati u donji desni kut njegovog gola, ali uzalud mu je bilo sve jer njegovi suigrači nisu znali zabiti. Henrichs i Glik su prvi promašili, a onda je ključni udarac Diop poslao u gredu.

Monaco je utakmicu od 14. minute igrao bez isključenog Vainqueura, ali je svejedno do 24. minute imao vodstvo od 2:0 golovima Ronyja Lopesa i Golovina. U drugom poluvremenu se domaćin vratio, na 2:2 su poravnali Mendy i sin slavnog Francuza Liliana Thurama, Marcus.

Suba i njegovi suigrači se grčevito u prvenstvu bore za ostanak, pretposljednji je u prvenstvu, a sada je u samo tjedan dana ispao u dva domaća kup natjecanja. Bila je to borba posljednje dvije momčadi francuske prve lige, a Guingamp se sada nalazi u bizarnoj situaciji – ako u finalu kupa kojeg će igrati s Bordeauxom ili Strasbourgom pobijedi, mogao bi igrati Europu kao drugoligaš iduće sezone.