[VIDOE] Osijek očitao nogometnu lekciju bivšem prvaku Europe i izborio play-off Europa Lige

Osijek je u Gradskom vrtu ugostio veliki PSV i pobrinuo se za još jedan senzacionalan rezultat. Osječani su ubilježili još jednu minimalnu pobjedu nad bivšim prvakom Europe, a junak dvoboja je bio Petar Bočkaj koji je u 25. minuti susreta fenomenalno pogodio iz slobodnog udaraca. Osijek je ovom pobjedom ostvario jedan od najvećih rezultata u klupskoj povijesti i igrati će play-off Europa Lige što je podvig vrijedan divljenja.

Osijek nije u utakmicu ušao nimalo impresioniran punim Gradskim vrtom i slavnim protivnikom, no primjetno je bilo kako je PSV odmah u počecima preuzeo terensku inicijativu kako bi što prije došao do pogotka. Ipak, većih prilika nije bilo sve do 25. minute kada Osijek u opasnoj zoni dobiva slobodni udarac. Izvađa ga Bočkaj i savršeno pogađa kut Zoetova gola za eksploziju oduševljenja u Gradskom vrtu više od 15.000 gledatelja. Iako se očekivalo kako će gol probuditi PSV, jako malo smo mogli vidjeti od nizozemskog kluba. Sve do 39. minute nismo vidjeli gotovo ništa od slavnog kluba, a onda prvo prijeti Locadija. Najbolju priliku je u prvom poluvremenu propustio kapetan Van Ginkel u 40. minuti, koji je iz izgledne prilike prebacio gol Malenice. Sve je to bila samo najava novih uzbuđenja pred vratima Osijeka, a u 42. minuti Propperu na samoj gol liniji udarac glavom brani odlično Malenica. Bio je to kraj uzbuđenja u prvom poluvremenu i Osijek je otišao na poluvrijeme s velikih 1:0.

Osijek nije posustao ni u drugom poluvremenu, te je prvi zaprijetio preko Ejupija, no njegov udarac brani gostujući vratar. Potom je u 56. minuti opasno zaprijetio Grezda, da bi pet minuta nakon toga napokon i PSV zaprijetio. Solidan pokušaj Luckassena iz slobodnog udarca prolazi malo iznad vrata Osijekova gola. Pokušao je nakon toga i Lozano, a potom se Cocu odlučio na dvostruku promjenu te su ušli de Jong i Pereiro što je značilo kako PSV sve karte baca u napad. Navedeno nije donijelo velike promjene za nizozemsku ekipu, a otvaranje PSV-a je omogućilo još više prostora za kontre i polukontre Osijeka koje nisu uspjevali iskoristiti prvenstveno Ejupi i Bočkaj. Prijetio je i PSV, no ništa nije moglo pokvariti veliku feštu Osijeka koji je s ukupnih 2:0 izbacio veliki PSV i najavio kako je spreman za velike stvari i u europskim okvirima.

Osijek – PSV 1:0 (Bočkaj 25′)

Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić – Mioč (od 88′ Lesjak), Mudradžija – Bočkaj, Lopa (od 78′ Vojnović), Grezda (od 90′ Grgić) – Ejupi

PSV: Zoet – Arias, Luckassen, Isimat, Brenet (od 64′ Pereiro) – Hendrix, Propper (od 76′ Lammers), Van Ginkel – Lozano, Locadia, Bergwijn (od 64′ de Jong)