EBEL liga: Vienna povela u finalu

EBEL liga/ Foto: icezone.at

Počela je finalna serija austrijske EBEL lige, u kojoj se susreću UPC Vienna Capitalsi i EC-KAC iz Klagenfurta. Vienna je do finala stigla uvjerljivo, četvrtfinalne i polufinale prošli su sa 4:0 u serijama, dok je Klagenfurt imao više posla u polufinalu, gdje je nakon preokreta uspio izbaciti prošlogodišnje prvake Red Bull Salzburg.

Capitalsi su u finalnu seriju ušli nešto odmorniji jer su imali pet dana više odmora od gostujuće momčadi. Prva trećina pripala je domaćinu iz glavnog grada Austrije, za vodstvo je pogodio Taylor Vause u sedmoj minuti, u doigravanju je postigao pet golova. Za 2:0 pogodio je Riley Holzapfel u posljednjim trenucima prve trećine, 28-godišnji Kanađanin najkorisniji je igrač Vienne, upisao je 72 boda. U drugom djelu stigao je pogodak Klagenfurta, zaostatak je smanjio Stefan Geier u 31. minuti, bio mu je to 21. pogodak u sezoni. Sve nade gostiju potopio je Aaron Brocklehurst, s igračem više na ledu postigao je zgoditak u 37. minuti.

Najbolja momčad regularnog djela u posljednjoj trećini čuvala je prednost, što se vidi i kod upućenih udaraca prema golu, Vienna je imala tri pokušaja, a gosti čak 15. Jedini zgoditak ipak su postigli domaćini u 56. minuti, pobjedu je potvrdio Jerry Pollastrone i završeno je rezultatom 4:1. Najkorisniji igrač bio je Holzapfel s upisanim pogotkom i s dvije asistencije.

Sljedeći susret odigrat će se u nedjelju, 2. travnja u Klagenfurtu.