Vienna stigla na korak do naslova

Odigran je treći susret finalne serije Austrijske EBEL lige između UPC Vienna Capitalsa i EC-KAC-a, a do treće pobjede stigla je najbolja momčad regularnog djela. Vienna vodi rezultatom 3:0 u finalnoj seriji i potrebna im je samo još jedna pobjeda za osvajanje naslova kojeg su posljednji put osvojili u sezoni 2004/05.

U trećoj utakmici moglo se vidjeti puno preokreta, postignuto je čak 12 golova, ipak na kraju je pobjeda ostala u rukama domaćina, koji su slavili rezultatom 7:5. Za prvo vodstvo Capitalsa dovoljno je bilo 65 sekundi igre, Jonathan Ferland pogodio je nakon dodavanja Macgregora Sharpa i Nikolausa Hartla. Preokret je stigao u petoj minuti, izjednačio je Martin Schumnig u četvrtoj, dok je za vodstvo Klagenfurta gol postigao Patrick Harand, prvog u doigravanju. Do kraja prve trećine još je četiri puta pločica završila iza leđa vratara, tri u mreži Klagenfurta te jednom Vienne. Nakon vodstva gostiju uslijedili su golovi Vienne, Sharp je uz asistenciju kod prvog pogotka zabio za izjednačenje na 2:2, u 15. je gol postigao Rafael Rotter, dok je prednost na 4:2 povećao Riley Holzapfel. Sedam sekundi prije završetka prvog djela zaostatak gostiju smanjio je Manuel Ganahl i postavio rezultat trećine. Drugi dio pripao je Klagenfurtu, najprije je prednost od dva pogotka domaćima vratio Taylor Vause u četvrtoj minuti igre, ali tada se ponovo u igru vraćaju gosti. U 28. minuti strijelac je bio Manuel Geier, a za izjednačenje na 5:5 gol je postigao Kevin Kapstad u 37. minuti i u posljednju trećinu momčadi su ušle poravnate. EC-KAC nije izdržao do kraja susreta i domaćin je s dva pogotka slavio treću uzastopnu pobjedu. Novo vodstvo Capitalsima donio je Collin Bowman u 49. minuti, a priču je završio Holzapfel, pogotkom u prazan gol, 14 sekundi prije kraja.

Prvu priliku za osvajanje naslova UPC Vienna Capitalsi imat će u petak, 7. travnja u Klagenfurtu, gdje je Vienna u ovoj sezoni upisala sve tri pobjede.