Vikend reprezentativaca: Zabijali Jelavić, Mandžukić, Čop, Kramarić i Jedvaj, slabija partija Kovačića

Igrači s aktualnog popisa Nike Kovača kombinirano su u protekla tri dana postigli čak šest golova, a jedini dvostruki strijelac bio je Duje Čop protiv Hajduka

Tin Jedvaj/Getty Images

Iza hrvatskih je strijelaca novi efikasan vikend tijekom kojeg su se na liste strijelaca upisivali Mandžukić protiv Eibara, Jelavić protiv Stokea, Jedvaj protiv Herthe (gol i autogol!), Kramarić protiv Zadra te dvaput Čop protiv Hajduka.

Razlog je to za opuštenost Nike Kovača uoči dvije utakmice (Cipar, Malta) od kojih se očekuje da hrvatskoj reprezentaciji posluže kao pucački trening.

Lošiju partiju zabilježio je Luka Modrić, koji je unatoč asistenciji kao i svi ostali Realovi igrači pokupio loše ocjene za senzacionalni poraz (2:4) od Real Sociedada. Nije se proslavio ni Mateo Kovačić, budući da protiv Torina (0:0) nije uspio dovoljno razigrati svoje suigrače.

Vratari Subašić, Kalinić i Vargić zajedno su primili pet golova, a Hrvoje Milić sa svojim Rostovom u Moskvi čak – šest.

Darijo Srna po običaju je bio jedan od najaktivnijih u Šahtjorovoj pobjedi, a vrlo dobre partije u pobjedama svojih klubova upisali su Lovren, Pranjić i Rakitić.

Igrači s aktualnog popisa (za Cipar i Maltu)

Danijel Subašić (Monaco)

Utakmica: Monaco – Lille 1:1 (Ligue 1, 2. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i primio jedan pogodak

Ocjena: 6.16 (Whoscored)

Lovre Kalinić (Hajduk)

Utakmica: Hajduk – Dinamo 2:3 (1. HNL, 7. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i primio tri gola od kojih za nijedan nije izravni krivac. Napravio veliku pogrešku u 35. minuti, no gosti je nisu iskoristili

Ocjena: 6 (Sportske novosti)

Ivan Vargić (Rijeka)

Utakmica: Rijeka – Zadar 6:1 (1. HNL, 7. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i primio jedan pogodak. Kasnije obranio jednu čistu šansu gostiju.

Ocjena: 7 (Sportske novosti)

Darijo Srna (Šahtjor)

Utakmica: Šahtjor – Iličivec 3:0 (Premier liga, 5. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta, u prvom poluvremenu iz slobodnog udarca pogodio prečku te sudjelovao u akciji kod trećeg pogotka

Vedran Ćorluka (Lokomotiv)

Utakmica: Lokomotiv – Zenit 0:1 (Premier liga, 6. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u 58. minuti. Mogao je i pocrveniti da mu sudac nije progledao kroz prste prilikom prekršaja na Keržakovu.

Ocjena: 5,5 (Sport Express)

Ivan Strinić (Dnjipro)

Utakmica: Dnjipro – Vorskla 1:1 (Premier liga, 5. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i imao jedan udarac na gol

Dejan Lovren (Liverpool)

Utakmica: Tottenham – Liverpool 0:3 (Premier liga, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. Imao 13 čišćenja, najviše od svih igrača na utakmici. Dobio dva zračna duela, imao četiri uklizavanja, oduzeo jednu loptu, a dvije presjekao. Zabilježio i jedan udarac na gol.

Ocjena: 6 (Independent)

Domagoj Vida (Dinamo Kijev)

Utakmica: Dinamo Kijev – Čornomorec 2:0 (Premier liga, 5. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta

Šime Vrsaljko (Sassuolo)

Utakmica: Sassuolo – Cagliari 1:1 (Serie A, 1. kolo)

Učinak: ušao u igru u 83. minuti umjesto Sansonea

Hrvoje Milić (Rostov)

Utakmica: CSKA Moskva – Rostov 6:0 (Premier liga, 6. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. Pretrpio dva prekršaja, nije napravio nijedan. Imao tri uklizavanja, dvije presječene lopte i dva uspješna čišćenja.

Ocjena: 3,5 (Sport Express) – među najgore ocijenjenim igračima utakmice

Tin Jedvaj (Bayer)

Utakmica: Bayer – Hertha 4:2 (Bundesliga, 2. kolo)

Učinak: igrao do 65. minute. Zabio autogol za 0:1 u 24. te gol za 1:1 u 50. minuti, utrčavanjem iz pozadine u šesnaesterac nakon asistencija Castra. Imao je dva udarca na gol, dobio dva zračna duela, presjekao dvije lopte, imao dva čišćenja i jedno uklizavanje.

Ocjena: 6.74 (Whoscored)

Luka Modrić (Real Madrid)

Utakmica: Real Sociedad – Real Madrid 4:2 (Primera, 2. kolo)

Učinak: igrao do 74. minute i asistirao Garethu Baleu za drugi gol Reala u 11. minuti. Imao je dva udarca na gol, tri driblinga te dvije točne od pet dugih lopti. Izgubio jednu loptu.

Ocjena: 1/3 (ABC)

Ivan Rakitić (Barcelona)

Utakmica: Villarreal – Barcelona 0:1 (Primera, 2. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. Imao jedan udarac na gol i jedno ključno dodavanje. Oduzeo i izgubio po jednu loptu. Svih sedam dugih lopti uputio je na točnu adresu.

Ocjena: 3/4 (Mundo Deportivo) – opis: „neumoran“

Danijel Pranjić (Panathinaikos)

Utakmica: Panathinaikos – Panionios 2:1 (Super Liga, 2. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i pripremio nekolicinu akcija, između ostalih i onu za pobjednički gol koji je u 94. minuti zabio Mladen Petrić

Mateo Kovačić (Inter)

Utakmica: Torino – Inter 0:0 (Serie A, 1. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. U 27. minuti servirao priliku Icardiju, no ovaj se nalazio u zaleđu. Imao četiri uspješna driblinga i jedan udarac na gol. Oduzeo jednu, a izgubio dvije lopte.

Ocjena: 5,5 – Gazzetta dello Sport piše da je razočarao

Alen Halilović (Barcelona B)

Utakmica: Barcelona B – Sabadell 3:1 (Segunda, 2. kolo)

Mario Pašalić (Elche)

Utakmica: Elche – Granada 1:1 (Primera, 2. kolo)

Učinak: igrao do 61. minute, bez konkretnog napadačkog doprinosa

Ocjena: 1/4 (Mundo Deportivo)

Marko Pjaca (Dinamo)

Učinak: odigrao prvo poluvrijeme, bez vidljivog doprinosa

Ocjena: 5 (Sportske novosti)

Ivica Olić (Wolfsburg)

Utakmica: Wolfsburg – Eintracht 2:2 (Bundesliga, 2. kolo)

Učinak: igrao do 70. minute i imao jedan udarac u okvir gola

Ocjena: 6.69 (Whoscored)

Mario Mandžukić (Atlético)

Utakmica: Atlético – Eibar 2:1 (Primera, 2. kolo)

Učinak: igrao do 67. minute i zabio gol za 2:0 glavom u 25. minuti nakon Gabijevog ubačaja iz slobodnog udarca. To mu je drugi gol za Atlético, a prvi u Primeri.

Ocjena: 3/4 (Mundo Deportivo)

Nikica Jelavić (Hull)

Utakmica: Aston Villa – Hull 2:1 (Premier liga, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i zabio gol za 2:1 u 74. minuti, glavom nakon Quinnovog ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane. To mu je drugi gol ove sezone.

Duje Čop (Dinamo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta te zabio prvi (71.) i drugi (90.) pogodak za Dinamo. Prvi put iz peterca nakon ubačaja s desne strane, a za izjednačenje nakon povratne lopte slijeva. Oba puta asistirao mu je Soudani.

Ocjena: 8 (Sportske novosti)

Andrej Kramarić (Rijeka)

Učinak: odigrao svih 90 minuta te bio strijelac za 1:0 u 13. minuti, iz blizine nakon ubačaja Leovca s lijeve strane

Milan Badelj (HSV)

Utakmica: HSV – Paderborn 0:3 (Bundesliga, 2. kolo)

Učinak: u svojoj posljednjoj utakmici za HSV odigrao svih 90 minuta

Ocjena: 6.97 (Whoscored)

Sammir (Getafe)

Utakmica: Getafe – Almería 1:0 (Primera, 2. kolo)

Učinak: igrao do 63. minute i pokrenuo kontru za pobjednički pogodak, nakon što je oduzeo suparnicima loptu na sredini travnjaka. Uputio i tri točne duge lopte. Bez udarca na gol.

Ocjena: 1/3 (As)

Ivan Močinić (Rijeka)

ozlijeđen

Niko Kranjčar (Dinamo Kijev)

Nije bio u konkurenciji za utakmicu Dinamo Kijev – Čornomorec 2:0 (Premier liga, 5. kolo).

Ivo Iličević (HSV)

Utakmica: HSV – Paderborn (Bundesliga, 2. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i imao četiri udarca na gol, od kojih su dva išla u okvir. Imao sedam uspješnih driblinga, četiri presječene i dvije oduzete lopte. Od tri duge lopte, dvije su bile točne. Zabilježio i tri uklizavanja.

Ocjena: 8.37 – prema stranici Whoscored najbolje ocijenjeni igrač u momčadi HSV-a

Ante Rebić (Red Bull Leipzig)

Utakmica: Frankfurt – Red Bull Leipzig 0:0 (2. Bundesliga, 4. kolo)

Učinak: ušao u igru u 67. minuti umjesto Frahna, što mu je bio debitantski nastup za novi klub. Iz igre izašao u 88. minuti.