Vikend reprezentativaca: Zabili Jedvaj, Olić i Kovačić, Vrsaljko ozlijeđen

Niko Kranjčar debitirao je za QPR i uputio nekoliko udaraca na gol protiv Manchester Uniteda (0-4)

Ivica Olić/Getty Images

Nakon povratka u svoje klubove, hrvatski su reprezentativci proteklog vikenda nastavili dotjerivati golgetersku kvotu. U naslovnim ulogama, međutim, nisu bila uobičajena imena poput Mandžukića, Čopa i Kramarića. Među strijelce su se ovog puta upisali Tin Jedvaj protiv Werdera, Ivica Olić protiv Hannovera i Mateo Kovačić protiv Sassuola.

Od ostalih nastupa valja izdvojiti Srnin protiv Čornomoreca, za koji je na službenoj stranici Šahtjora proglašen igračem utakmice, kao i Rakitićev protiv Athletica. Niko Kranjčar debitirao je (ponovno) za Queens Park Rangerse u visokom porazu od Manchester Uniteda, Hrvoje Milić i Sammir nisu se proslavili pa su brzo zamijenjeni, a Luka Modrić se utopio u sivilo Realove momčadi.

Najlošija vijest ipak je ozljeda Šime Vrsaljka koji bi prema prvim informacijama Gazzette dello Sport mogao pauzirati i nekoliko mjeseci. Nadajmo se da je ipak posrijedi oprez u prognozi i da će se Vrsaljko nakon detaljnijih pregleda ubrzo vratiti u pogon.

Osim Ivana Perišića koji liječi operirano rame, na listi ozlijeđenih našli su se i Iličević i Rebić, dok Milan Badelj i dalje čeka službenu premijeru u dresu Fiorentine.

Igrači s posljednjeg popisa (za Cipar i Maltu)

Danijel Subašić (Monaco)

Utakmica: Lyon – Monaco 2:1 (Ligue 1, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i primio dva pogotka. To je treći put u pet prvenstvenih utakmica da je barem dvaput morao ići po loptu u mrežu. Kod oba je gola bio nemoćan.

Ocjena: 4 (L’Equipe)

Lovre Kalinić (Hajduk)

Utakmica: Zagreb – Hajduk 2:2 (1. HNL, 8. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta te primio dva gola. Komentatori su složni da je trebao bolje reagirati kod prvog pogotka Zagreba u 2. minuti, kada je Jurendić naciljao mrežu s 20 metara. Kasnije obranio dva udarca.

Ocjena: 6,5 (Sportske novosti)

Ivan Vargić (Rijeka)

Utakmica: Osijek – Rijeka 0:1 (1. HNL, 8. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i četvrti put ove sezone u prvenstvu sačuvao čistu mrežu. Protiv Osijeka nije bio na većim iskušenjima.

Darijo Srna (Šahtjor)

Utakmica: Čornomorec – Šahtjor 0:2 (Premier liga, 6. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. Proglašen igračem utakmice. Imao je tri udarca prema golu i kreirao još nekoliko opasnih situacija pred golom Čornomoreca.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv)

Utakmica: Lokomotiv – Mordovija 1:1 (Premier liga, 7. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. Presjekao šest lopti, očistio tri te ubilježio dva uklizavanja. Napravio dva i pretrpio dva prekršaja. Od njegovih 13 dugih lopti, sedam ih je bilo precizno. Imao i tri udarca na gol, od kojih su dva išli u okvir.

Ocjena: 6 (Sport Express)

Ivan Strinić (Dnjipro)

Utakmica: Metalist – Dnjipro 2:5 (Premier liga, 6. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u 73. minuti.

Ocjena: 7,7 (službena klupska stranica)

Dejan Lovren (Liverpool)

Utakmica: Liverpool – Aston Villa 0:1 (Premier liga, 4. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. Imao pet uspješnih čišćenja (najviše od Liverpoolovih igrača), tri presječene lopte i dva uklizavanja. Napravio dva prekršaja. Uputio 11 točnih od 16 dugih lopti te dvaput zapucao prema golu, ali neprecizno.

Ocjena: 5,5 (Daily Mail)

Domagoj Vida (Dinamo Kijev)

Utakmica: Zorja – Dinamo 2:2 (Premier liga, 6. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta

Ocjena: 5,8 (službena klupska stranica)

Šime Vrsaljko (Sassuolo)

Utakmica: Inter – Sassuolo 7:0 (Serie A, 2. kolo)

Učinak: izašao iz igre u 18. minuti zbog ozljede gležnja pa nije bio sudionik u daljnjoj katastrofi svoje momčadi. Prema prvim informacijama mogao bi pauzirati i do nekoliko mjeseci.

Ocjena: 5,5 (Gazzetta dello Sport)

Hrvoje Milić (Rostov)

Utakmica: Rostov – Rubin 1:2 (Premier liga, 7. kolo)

Učinak: izašao iz igre na poluvremenu nakon što je bio sukrivac za drugi gol gostiju.

Tin Jedvaj (Bayer)

Utakmica: Bayer – Werder 3:3 (Bundesliga, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta, zabio vodeći pogodak za Bayer u 17. minuti s 15-ak metara nakon asistencije Kießlinga s lijeve strane. To mu je bio drugi prvenstveni gol ove sezone. Nakon toga je u 73. minuti u kontri s desne strane asistirao Heung-Min Sonu za 3:2.

Ocjena: 7 (Goal.com)

Luka Modrić (Real Madrid)

Utakmica: Real Madrid – Atlético 1:2 (Primera, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton u 85. minuti zbog prekršaja na Mariju Suárezu. Imao 6 točnih od 8 dugih lopti i bio drugi najprecizniji dodavač na utakmici (92%), iza Kroosa. Zabilježio dva uspješna driblinga. Bez udarca na gol.

Ocjena: 2/4 (Mundo Deportivo)

Ivan Rakitić (Barcelona)

Utakmica: Barcelona – Athletic 2:0 (Primera, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta. U 43. minuti pucao u okvir gola s ruba kaznenog prostora, no Iraizoz mu je obranio udarac. Loptu je dodirnuo 96 puta – samo je Jordi Alba od svih igrača na terenu imao više (98) dodira. Oduzeo jednu loptu, presjekao dvije te imao tri uklizavanja. Uputio osam dugih lopti, od kojih je šest bilo točno.

Ocjena: 3/4 (Mundo Deportivo) – opis: „kompletan“

Danijel Pranjić (Panathinaikos)

Nije bio u konkurenciji za utakmicu Kalloni – Panathinaikos 1:0 (Super Liga, 3. kolo).

Mateo Kovačić (Inter)

Učinak: igrao do 65. minute, zabio gol i upisao dvije asistencije. Strijelac je bio u 21. minuti, kada mu je Osvaldo nakon kontre spustio loptu, a on utrčao u šesnaesterac i rutinski je spremio u mrežu. To mu je bio prvi gol karijere u Serie A, a četvrti ukupno ove sezone. Dvaput asistirao hat-trick junaku Icardiju, za prvi (4.) i peti (53.) gol, oba puta okomitim loptama.

Ocjena: 7,5 – drugi najbolje ocijenjeni igrač prema Gazzetti dello Sport. Pišu da je preuzimao inicijativu te „pronalazio prostor i vrijeme“.

Alen Halilović (Barcelona B)

Utakmica: Deportivo – Barcelona B 2:3 (Segunda, 4. kolo)

Učinak: ušao u igru u 62. minuti umjesto Joana Romána. U pola sata bez konkretnog učinka.

Marcelo Brozović (Dinamo)

Nije bio u konkurenciji za utakmicu Dinamo – Istra 1961 2:0 (1. HNL, 8. kolo).

Anas Sharbini (Rijeka)

Utakmicu Osijek – Rijeka 0:1 (1. HNL, 8. kolo) odgledao je s klupe.

Mario Pašalić (Elche)

Utakmica: Rayo Vallecano – Elche 2:3 (Primera, 3. kolo)

Učinak: ušao u igru u 80. minuti umjesto Cora

Marko Pjaca (Dinamo)

Ostao na klupi tijekom utakmice Dinamo – Istra 1961 2:0 (1. HNL, 8. kolo).

Ivica Olić (Wolfsburg)

Utakmica: Hoffenheim – Wolfsburg 1:1 (Bundesliga, 3. kolo)

Učinak: igrao svih 90 minuta i zabio gol za izjednačenje u 89. minuti nakon asistencije Caligiurija. To mu je drugi bundesligaški pogodak ove sezone. Zabilježio dva udarca prema vratima i dva uspješna driblinga.

Ocjena: 7.61 (Whoscored)

Mario Mandžukić (Atlético)

Učinak: igrao do 78. minute, a u 41. minuti zaradio žuti karton. Nije sudjelovao u golovima. Imao jedan udarac prema vratima.

Ocjena: 3/4 (Mundo Deportivo)

Nikica Jelavić (Hull)

Hull i West Ham utakmicu 4. kola Premier lige igraju večeras.

Duje Čop (Dinamo)

Utakmica: Dinamo – Istra 1961 2:0 (1. HNL, 8. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i asistirao za oba pogotka – Henríquezov u 49. minuti te Wilsonov u 76. minuti

Andrej Kramarić (Rijeka)

Učinak: igrao do 82. minute, bez udarca prema golu. Početkom utakmice izveo korner nakon kojeg je Krstanović opasno zaprijetio glavom.

Ocjena: 5,5 (Sportske novosti)

OSTALI

Gordon Schildenfeld (Panathinaikos)

Utakmica: Kalloni – Panathinaikos 1:0 (Super Liga, 3. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta i zaprijetio glavom u 38. minuti nakon kornera, no domaći vratar Hogg obranio je udarac

Ivan Perišić (Wolfsburg)

ozlijeđen

Milan Badelj (Fiorentina)

Nije dobio priliku za debi u utakmici Fiorentina – Genoa 0:0 (Serie A, 2. kolo).

Sammir (Getafe)

Utakmica: Sevilla – Getafe 2:0 (Primera, 3. kolo)

Učinak: igrao do 57. minute i imao jedan udarac u okvir u prvom poluvremenu, iz daljine nakon kornera, ali neprecizno. Napravio tri prekršaja, oduzeo jednu loptu i izgubio dvije. Uputio samo jedno dugo dodavanje, a ukupno imao tek 26 dodira s loptom, što je bio drugi najslabiji učinak kod Getafea.

Ocjena: 1/4 (Mundo Deportivo)

Ivan Močinić (Rijeka)

ozlijeđen

Niko Kranjčar (QPR)

Utakmica: Manchester United – QPR 4:0 (Premier liga, 4. kolo)

Učinak: odigrao svih 90 minuta na poziciji lijevog krila. Imao je četiri udarca na gol, od kojih je jedan išao u okvir, ali ga je De Gea pročitao. Sa 56 dodira s loptom bio je drugi najaktivniji igrač QPR-a. Oduzeo pet lopti, najviše od svih igrača na utakmici. Od tri centaršuta, jedan je bio točan, a od šest dugih lopti, pet ih je stiglo na pravu adresu. Napravio dva prekršaja.

Ocjena: 6 (Daily Mail)

Ivo Iličević (HSV)

Zbog ozljede mišića nije bio u konkurenciji za utakmicu Hannover – HSV 2:0 (Bundesliga, 3. kolo).

Ante Rebić (Red Bull Leipzig)

Zbog upale u peti nije konkurirao za utakmicu Red Bull Leipzig – Braunschweig 3:1 (2. Bundesliga, 5. kolo).