Kvalifikacije za EP, Tallinn.

VISOK PORAZ MLADIH HRVATICA OD ŠVICARSKE

DRUGO KOLO KVALIFIKACIJA ZA EP (ŠVICARSKA - HRVATSKA 9:0 (5:0)

Luka Žakić /hns-cff.hr

U drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo hrvatska ženska U-19 reprezentacija pretrpjela je poraz 0:9 od Švicarske. Nakon što su kvalifikacije za Europsko prvenstvo otvorile porazom 0:7 od Češke, mlade Hrvatice i u drugom susretu kvalifikacijske skupine upisuju još jedan visoki poraz.

Švicarsku u vodstvo u desetoj minuti dovodi Alisha Lehmann da bi minutu kasnije na 2:0 povisila Leandra Schegg. U 37. minuti švicarsku prednost povisuje Lehmann svojim drugim pogotkom u susretu, dok u 45. minuti Mimoza Hamidi postiže četvrti gol za Švicarsku. Naomi Megroz je, pak, u 46. minuti sigurna za 5:0.

Schegg u 49. minuti postiže i svoj drugi pogodak u susretu za švicarskih 6:0, dok Lehmann biva sigurna za 7:0. Od 60. minute Hrvatice su igrale s igračicom manje nakon što je Karla Resanović zaradila drugi žuti karton. U 79. minuti Megroz zabija s 11 metara, dok minutu kasnije konačnih 9:0 postavlja Camille Surdez.

Hrvatsku U-19 u nedjelju, 23. listopada, očekuje i posljednji dvoboj u skupini, s Estonijom, s kojom će zaigrati od 14 sati.

Strijelci: 1:0 – Lehmann (10′), 2:0 – Schegg (11′), 3:0 – Lehmann (37′), 4:0 – Hamidi (45′), 5:0 – Megroz (46′), 6:0 – Schegg (49′), 7:0 – Lehmann (55′), 8:0 – Megroz (79′), 9:0 – Surdez (80′)

Hrvatska: Sabo, Pušelj Drezga (od 46′ Resanović), Zdunić, Tomić, Pezelj, Balić (od 85′ Ljubić), Slipčević, Schäfer-Hansen, Mihić, Kvesić (od 46′ Pavičić), Bučić. Izbornica: M. Damjanović.