Visok poraz Podravke u 4. kolu Lige prvakinja

Dejana Milosavljević sa pet pogodaka bila je najefikasnija igračica Podravke.

Rukometašice Podravke poražene su u Sloveniji od Krim Mercatora rezultatom 27:20 u sklopu četvrtog kola Lige prvakinja.

RK Krim Mercator – RK Podravka Vegeta 27:20 (14:10)

RK Krim Mercator: Gnabouyou Marie P, Mavsar Tamara 2, Krsnik Dora, Vojnovič Maja, Barič Polona 5, Stanko Tjaša 5, Marinček Ribežl M, Zulić Nina 1, Tsakalou Lamprini 6, Vučko Hana, Žabjek Nina, Amon Ines 2, Prederiy Olga 1, Ristovska Sara 5. Trener: Bregar Uroš

RK Podravka Vegeta: Tucaković Antonia, Zadravec Nikolina, Turk Ana 3, Holešova Maria 2, Karlovčan Korina, Popović Elena, Milošević Selena 1, Džono Dragica, Milosavljević Dejana 5, Risović Jovana, Franušić Lea, Ećimović Magdalena, Chigirinova Natalia 1, Ikhneva Alena 2, Debelić Ana 2, Yezhykava Karyna 4. Trener: Zlatko Saračević

Izabranice Zlatka Saračevića prve su postigle pogodak na utakmici, ali već nakon pet minuta igre, na semaforu je bilo 3:1 za Krim, a u sjedećih pet minuta, prednost je poduplana (6:2), te je isti razmak golova ostao do poluvremena (14:10).

Na krilima odlične Dejane Milosavljević, Podravka je prvu polovicu drugog dijela dominirala, a samim time došla na minimalni rezultatski zaostatak (18:17). Lovljenje rezultata iscrpilo je Koprivničanke što su rukometašice Krima iskoristile u posljednjih 10 minuta susreta i na kraju upisale visoku pobjedu.

Milosavljević je sa pet golova bila najefikasnija kod Podravke, jedan manje zabila je Yezhykava. Golmanica Jovana Risović skupila je 12 obrana, a Antonia Tucaković dodala je još dvije.

“Nismo bili najbolji, nismo bili ono što smo trebali biti ovdje i tu krivicu preuzimam na sebe, ali ovo suđenje je sramota. Čeka nas ono što smo od početka očekivali, ali iskreno bojim se jer ovaj kriterij suđenja nije slučajno. Mi smo imali izuzetno korektno suđenje u Koprivnici u svakoj utakmici, a ovo nema blage veze s rukometom. Ja ne pokrivam naše greške, ali ovo je sramota” –  nije krio nezadovoljstvo suđenjem trener Zlatko Saračević nakon utakmice.

Sljedeće nedjelje Podravka će u Koprivnici ugostiti njemački Thuringer koji nakon tri kola nema upisan niti jedan bod.