Visok poraz Podravke u četvrtfinalu EHF Cupa

Uzvrat se igra sljedeću nedjelju u Koprivnici.

Rukometašice Podravke poražene su prvom susretu četvrtfinala EHF Cupa na gostovanju u Herningu. Danska ekipa slavila je s visokih 34:26 i stekla veliku prednost pred uzvrat u Koprivnici.

Herning Ikast – Podravka Vegeta 34:26 (17:12)

HERNING: Ryde 4 obrane, Englert 7 obrana;Moller, Troelsen, Fauske 9(2), Iversen 3, Gantzel Pedersen, Friis 10(1), Bjerregaard, Jakobsen 3, Pedersen, Loeseth 2, Burgaard 6. TRENER: Kristensen Kristian.

PODRAVKA: Tucaković 1 obrana, Risović 8 obrana, Ećimović; Zadravec 3, Turk 2 ,Holešova 1 , Karlovčan 1, Jandrašić, Milošević 1, Džono 1, Milosavljević 3, Franušić, Chigirinova 2 (2), Ikhneva 7, Debelić 5, Yezhykava. TRENER: Zlatko Saračević.

Danska ekipa došla je već nakon devet minuta do prednosti od pet pogodaka, ali do sredine prvog dijela, igračice Zlatka Saračevića došle su na samo dva gola zaostatka, no do kraja poluvremena, domaće igračice još su jednom došle do pet razlike (17:12).

Samo šest minuta u nastavku trebalo je igračicama Herninga da dođu do velikih osam pogodaka prednosti, Podravka je u nekoliko navrata došla do -5, ali nisu uspjele više od toga, štoviše prednost je narasla do konačnih 34:26. Friis sa 10 i Fauske sa devet golova predvodile su Herning, dok su Ikhneva sa sedam i Debelić sa pet golova bile najbolje kod Podravke.