Visoka pobjeda Cibalije nad Interom

Cibalia je na domaćem terenu upisala vrlo važna tri boda.

U susretu 28. kola Prve HNL Cibalija je pred domaćim navijačima uvjerljivo svladala goste iz Zaprešića (3:0). Prva je ovo pobjeda momčadi Cibalije još od prosinca prošle godine. Dok je Davor Rupnik tako upisao svoju prvu pobjedu na klupi Cibalije, treneru Intera, Samiru Toplaku bila je ovo 100. utakmica na klupi zaprešićkog kluba. Nažalost, neće mu ostati u lijepom sjećanju.

Vinkovčani su mogli povesti već od samog početka utakmice. Dosuđen je kazneni udarac, no Ivan Galić nije bio precizan s bijele točke. Domaćini su na poluvrijeme otišli s jednim golom prednosti. Pogodak je na samom kraju poluvremena postigao Marko Dabro.

Domaća je momčad do drugog pogotka stigla u 73. minuti. Pogodak za Vinkovčane postigao je Josip Barišić nakon nove asistencije Kordića. Gosti su u cijeloj utakmici imali samo jedan udarac u okvir vrata. Bio je to pokušaj Nikole Raka u 78. minuti iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat je u samoj završnici dvoboja postavio Ivan Miličević na asistenciju Karamarka. Cibalia se ovom pobjedom na tablici izjednačila s Istrom koja ima jednu utakmicu manje, a u nedjelju na domaćem terenu dočekuje Dinamo. Inter se s 35 bodova zadržao na petom mjestu tablice.

Zadovoljstvo nakon visoke pobjede nije krio trener Vinkovčana Davor Rupnik. “Današnju utakmicu dobilo je srce ovih igrača. Govorio sam da ova momčad ima kvalitetu i danas su to dokazali. Ovakav pristup moraju ponavljati u svakom susretu i onda ne moramo strahovati za ostanak u ligi. To nam je osnovni i jedini cilj, a onda ćemo razmišljati dalje.” rekao je Rupnik.

HNK Cibalia Vinkovci – NK Inter Zaprešić 3:0

Strijelci: Dabro (45′), Barišić (73′), Miličević (90′ + 2)

Cibalia: Šubarić – Karamarko, Peričić (od 84. Karaula), Soldo, Rubić – Plum, Mrdeša, Galić – Kordić, Dabro (od 64. Vitaič), Barišić  (od 76. Miličević)

Inter: Mrmić – Bosec, Grgić, Komorski, Mamić – Mazalović, Šarić – Vukčević (od 62. Vukmanić), Obeng (od 76. Šiljić), Rak – I. Blažević (od 46. Ljubanović)