Visoka pobjeda rukometašica u Švicarskoj otvorila vrata EP

Utakmica posljednjeg kola igra se u Vukovaru 2. lipnja protiv Ukrajine.

Hrvatske rukometašice upisale su visoku 33:16 pobjedu na gostovanju u Švicarskoj u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo te si tako širom otvorile vrata prolaska na završnicu.

Krenulo je s 1:0 Ćamile Mičijević, a nakon poravnanja na 1:1, pojačala je Hrvatska i ponovno preko Mičijević u desetoj minuti pobjegla na +3. No, u tom periodu su mreže bivale mirnima dosta vremena pa i nije bilo puno golova. Švicarska je bez pogotka bila više od pet minuta, a onda napokon pronalaze rješenje za našu obranu. No, trener nije bio zadovoljan pa je pozvao minutu odmora. Nakon timeouta Švicarska je proigrala i smanjila zaostatak, ali da se ne približi i dodatno Ivana Kapitanović je zaključala svoja vrata. Sve je bolje izgledala Hrvatska na terenu i pobjegla na šest zgoditaka prednosti, ali protivnice su uz brze centre pred kraj prvog poluvremena stigle na samo minus četiri (8:12). Da izabranice Nenada Šoštarića na odmor ipak odu s vodstvom od pet golova pobrinula se Valentina Blažević.

Hrvatska je odlično otvorila nastavak susreta serijom 2-0 i s odličnom reakcijom Vesne Milanović-Litre postavile 15:8. Koliko god su se Švicarke trudile sustići i to na krilima glasnih domaćih navijača u rasprodanoj dvorani, nije im polazilo za rukom. Nakon 40 minuta igre i dalje je bilo +7 i to nakon što Mičijević krade loptu i iz kontre zabija za 17:10. Nisu se omjeri snaga promijenili ni u sljedećih nekoliko minuta pa je tako Maja Kožnjak zabila za prvu dvoznamenkastu prednost, a sve je začinila Paula Posavec koja je u 50. minuti zabila za +13 (26:13). Kapitanović i dalje nije popuštala na golu pa je Švicarkama zadavala glavobolje. Vodstvo Hrvatica je raslo iz minute u minutu kako je utakmica primicala kraju, a u posljednju minutu ušle su s velikih +16 te na kraju slavile 33:16.

Hrvatsku su do slavlja vodile Ćamila Mičijević sa sedam pogodaka i Maja Kožnjak s njih pet, dok se kod Švicarske istaknula Karin Weigelt s pet golova.

Švicarska – Hrvatska 16:33 (8:13)