Vitjaz svladao Medveščak, St. Pierre otišao

U posljednjem ovosezonskom gostovanju Medveščak je poražen od Vitjaza 3:1.

Medveščak/Foto: commons.wikimedia.org - SpeedyGonsales

Niz od osam gostovanja Medveščak je završio porazom od Vitjaza 3:1. Domaći su poveli u 16. minuti nakon što je Popovic potpuno nepotrebno isključen zbog bacanja palice. Berdyukov i Korolyov su odigrali za Kucheryavenka, koji je svladao Marka Owuyu. Medveščak je u 32. minuti stigao do izjednačenja pogotkom Thomasa nakon dodavanja Kinradea i Hedberga. Do kraja druge trećine bilo je nekoliko kazni na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Igrala se 47. minuta kad je Mamin pogodio za novu prednost Vitjaza, a asistent je opet bio Berdyukov. Shedden je u 59. minuti izvadio vratara, no samo deset sekundi kasnije Kucheryavenko je pogodio praznu mrežu za konačnih 3:1. Medveščak je nadpucan 32:20, a na obje strane bilo je po deset kaznenih minuta. U petak u Ledenu dolazi Dinamo Riga.

Napadač Martin St. Pierre i Medveščak potpisali su sporazuman raskid ugovora i Kanađanin odlazi u Lausanne. Ove sezone je nastupio u svih 57 utakmica i upisao 33 boda (10 pogodaka, 23 asistencije).