Vrhunski učinak Ukića nedovoljan za pobjedu

Talijanski košarkaški klub Varese upisao je prvi poraz poslije pobjedničkog prošloga kola, ovoga puta kontra Sassarija. Varese je bio bolji u gostima, a konačan je rezultat iznosio 86:70.

Varese je imao kontrolu od početka derbija, a u završnici su imali i dvadeset poena prednosti koji su se na koncu smanjili na konačnih 16.

Gosti su do pobjede stigli na krilima Davida Logana, koji je ubacio čak 23 poena (8/14, trica 5/7) i Joea Alexandera, koji ga je pratio s 19 poena (9/13) i sedam skokova.

Rok Stipčević ubacio je za trinaest minuta provedenih na parketu sedam pona, 2/3 za dva i 1/2 za tri. U domaćem sastavu Brandon Davies postigao je 17 poena (6/16), dok je Roko Leni Ukić za 31 minutu ubacio 15 koševa (2/3 za dva, 3/5 za tri), a dodao je tomu šest asistencija i četiri skoka.