Vrsaljko zaradio dva žuta kartona u dvije minute

Šime Vrsaljko zaradio je isključenje u remiju Sassuola i Atalante

Šime Vrsaljko/Foto: sassuolocalcio.it

Ivan Strinić ostao je na klupi u remiju Napolija na gostovanju kod Empolija (2:2). Domaći su poveli odmah u trećoj minuti pogotkom Saponara nakon sjajnog prolaza kroz obranu Napolija. Četiri minute kasnije je Insigne izjednačio lijepim udarcem iz daljine. No, u 18. minuti Pucciarelli je vratio prednost Empoliju. Igrala se 50. minuta kad je Allan postavio konačnih 2:2. U dresu Empolija debitirao je Marko Livaja ušavši u 68. minuti.

Sassuolo i Atalanta su također podijelili bodove. U sedmoj minuti je gostujući vratar Sporitello zaustavio kazneni udarac Sansonea. Atalanta je povela pogotkom Pinille u 13. minuti, no devet minuta potom Magnanelli je izjednačio efektnim udarcem iz daljine. Igrala se 33. minuta kad je Pinilla postigao svoj drugi pogodak, no domaći su se već sedam minuta kasnije vratili lijepim pogotkom Floresa za 2:2. U 48. minuti je Pinilla drugim žutim karton pokvario sjajan nastup, a u 84. minuti je Šime Vrsaljko napravio prekršaj za drugi žuti karton i kazneni udarac. Minutu ranije je naš reprezentativac zaradio prvi žuti karton. Consigli je zaustavio pokušaj Moraleza i utakmica je završila 2:2.

Nastupe hrvatskih igrača pratili smo i u utakmici Palerma i Carpija, koja je također završila 2:2. Domaći su poveli preko Hiljemarka u šestoj minuti, no u 24. minuti je Vitiello postigao autogol za izjednačenje. Borriello je u 64. minuti pogodio za prednost gostiju, no u 88. minuti je Đorđević postavio konačnih 2:2. Jajalo je igrao do 83. minute, a Bubnjić je odigrao cijelu utakmicu.