Ward pobijedio Isnera u neizvjesnom dvoboju, Britanci vode 2:0 protiv SAD-a

U prvom kolu Svjetske skupine Davis Cupa osim dvoboja Hrvatske i Srbije u Kraljevu, igra se još sedam susreta diljem svijeta.

Andy Murray/Getty Images

Velika Britanija, Francuska, Australija i Srbija nakon prvog dana Davis Cupa vode 2:0 i u subotnjim susretima parova tražit će potvrdu svojih pobjeda. Nakon što je Andy Murray lakoćom pobijedio Donalda Younga u tri seta, na teren su izašli 111. tenisač svijeta James Ward i 20. igrač svijeta John Isner. Nakon što je Isner dobio prva dva seta, Ward je u preostala tri uspio preokrenuti dvoboj u svoju korist i slaviti nakon četiri sata i 56 minuta igre rezultatom 15-13 u petom setu.

Australija u Ostravi vodi protiv domaćih Čeha nakon prvog dana. Nakon što je 18-godišnji Thanasi Kokkinakis slavio u pet setova protiv Lukasa Rosola, Bernard Tomić lakoćom je pobijedio Jirija Veselog u tri seta. Francuzi u Frankfurtu protiv Njemačke također vode 2:0 zahvaljujući pobjedama Gillesa Simona i Gaela Monfilsa.

U dvobojima Kazahstana i Italije, Kanade i Japana, Argentine i Brazila te Švicarske (bez Federera i Wawrinke) i Belgije sve je još uvijek izjednačeno nakon prvog dana.