Wawrinka suvereno, Tsonga teško do polufinala RG-a

Prvi polufinalisti ovogodišnjeg Roland Garrosa su Jo-Wilfried Tsonga i Stan Wawrinka.

Stanislas Wawrinka/Getty Images

U švicarskom ogledu četvrtfinala Roland Garrosa Stan Wawrinka nadmoćnom je predstavom svladao sunarodnjaka Rogera Federera rezultatom 6:4, 6:3, 7:6 (4).

Wawrinka je tako upisao svoju treću pobjedu u 19. susretu protiv velikog Federera koji niti jednom u meču nije uspio breaknuti Wawrinku što mu se na grand slam turnirima nije dogodilo još od 2002. godine.

Prva dva seta Wawrinka je odigrao gotovo perfektno, svi aspekti njegove igre su funkcionirali, dok je jedino u trećem setu Federer pružio dostojan otpor kada se bez breakova ušlo u tie-break koji je opet nadmoćno dobio drugi švicarski reket.

U polufinalu mu se nakon iscrpljujućeg meča pridružio domaći tenisač Jo-Wilfried Tsonga koji je svladao 5. nositelja turnira, Japanca Keija Nishikorija u pet setova rezultatom 6:1, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Kao što i sam rezultat govori, bio je to odličan meč od trećeg seta. Naime, Tsonga je u drugom setu imao prednost od 6:1, 5:1 što je nakon pauze zbog jakog vjetra uz male poteškoće uspio kapitalizirati osvojivši drugi set.

U trećoj dionici Tsonga je kod rezultata 4:4 imao priliku za break na servisu Japanca koju nije iskoristio što je u sljedećem gemu kaznio Nishikori. Četvrti set otišao je na stranu petog nositelja koji se bolje prilagodio vjetru koji je igračima stvarao velike probleme, no Tsonga nošen publikom dobiva peti set i osigurava si polufinalni ogled protiv Wawrinke.

Napomenimo kako Francuska nije imala pobjednika na Roland Garrosu od 1983. godine kada je Yannick Noah podigao trofej pobjednika.