West Ham-Arsenal 3:3 / Fenomenalna utakmica Bilićevih, Carroll – 3 gola

Nane Bilić opet igrao i protiv sudaca

Fenomenalnu su utakmicu, punu preokreta, golova, dinamike i sjajnih poteza odigrali West Ham našeg Slavena Bilića i Wengerov Arsenal. Nane ostaje čvrsto u utrci za Europu, a Gunners vjerojatno mogu zaboraviti na snove u naslovu.

Nastavila se priča “Suci vs. Hammers”, Bilić je opet igrao i protiv arbitara koji su kod 0:0 poništili 100% regularan Lanzinijev gol da bi domaći četiri minute kasnije bili jedan, a pola sata kasnije dva gola u minusu. A onda se u finišu prvog dijela West Hamu ukazao Andy Carroll pa sa dva sjajna gola minutu prije kraja poluvremena i u drugoj minuti sudačke nadoknade vratio priču na rezultatsko poravnanje. Nervozni div je nakon sedam minuta nastavka zabio i svoj treći gol, a vrhunsku predstavu na Boleyn Groundu zaokružio je, što se golova tiče, Francuz Koscielny pogotkom za 3:3.

Bilić je utakmicu počeo sa nemalo iznenađujućih 3-4-3, sa Tomkinsonom kao središnji u zadnjoj liniji s trojicom. Previše je curilo u obrani Čekićara, Bilić je shvatio limite formacije te povratkom na standarnih 4-2-3-1 (Emenika umjesto Tomkinsa) ojačao defanzivni blok. I više nije mijenjao do kraja susreta. U konačnici, ni hrvatskom, ni francuskom treneru nikakve stručne procjene nisu mogle donijeti pobjedu.

Bilić je trostruki Pawsonov zvižduk dočekao zadovoljniji, a utakmicu je obilježio i ostat će upamćena po velikoj predstavi trostrukog West Hamovig egzekutora Andya Carrolla.

West Ham-Arsenal 3:3

Strijelci: 0:1 Özil (18′), 0:2 Sanchez (35′), 1:2 Carroll (44′), 2:2 Carroll (45’+2), 3:2 Carroll (52′), 3:3 Koscielny (70′).

West Ham (4-2-3-1): Adrian; Tomkins (46′ Emenike), Reid, Ogbonna, Cresswell; Kouyate, Noble; Antonio, Lanzini, Payet; Carroll. Trener: Bilić (na klupi: Randolph, Hendrie, Oxford, Obiang, Moses, Valencia).

Arsenal (4-2-3-1) Ospina; Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal; Coquelin (61′ Ramsey), Elneny (68′ Giroud); Sanchez, Özil, Iwobi; Welbeck (81′ Walcott). Trener: Wenger (na klupi: Cech, Gibbs, Mertesacker, Chambers).

London, Boleyn Ground. Sudac: Pawson. Opomene: Carroll (4′), Antonio (90’+3).

(*photo: 90min)