Wimbledon: Angelique Kerber pobijedila Serenu Williams i osvojila svoj treći Grand Slam!

Njemica je došla do povijesnog trofeja.

Njemačka tenisačica, deseta na svijetu i 11. nositeljica trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona, Angelique Kerber, u finalu je sa 6:3 i 6:3 nakon 67 minuta igre pobijedila Serenu Williams te osvojila svoj treći Grand Slam, nakon osvajanja Australian Opena i US Opena 2016. godine.

U prvom setu obje tenisačice su po jednom oduzele servis svojoj protivnici i rezultat je bio 3:2 za 25. nositeljicu i bivšu najbolju tenisačicu svijeta. No, tada Kerber kreće u ofenzivu i serijom od 4-0 uz dva breaka dolazi do osvajanja prvog seta, da bi jednim oduzetim servisom pri rezultatu 3:2 u drugom setu došla do konačne pobjede.